Náš záväzok a predsavzatie na rok 2023

Predsavzatie na rok 2023

Pre firmu vyrábajúcu ekologické rodinné domy je ohľaduplnosť a ochrana životného prostredia medzi hlavnými princípmi fungovania spoločnosti. Plne si uvedomujeme zlý stav životného prostredia a rovnako ako naša spoločnosť, tak aj jednotlivci v nej pracujúci, cítime zopovednosť za všetky činnosti spojené s našou prácou a spôsobom života. Nie je nám ľahostajná klimatická kríza a riadime sa mottom Budujeme zdravší svet!

Každým rokom sa stav životného prostredia zhoršuje. Klimatická kríza už ohrozuje aj náš každodenný život a jej následky sú čoraz citeľnejšie.

Môžete výberom správnej technológie výstavby domu prispieť k zdravšiemu životnému prostrediu? Jednoznačne áno – objednajte si keramický montovaný dom! Pošlite nám Váš projekt a my Vám vypracujeme nezáväznú cenovú ponuku.

Ochrana životného prostredia nie je pre nás len moderným doplnkom. Je to cieľ našej každodennej práce a základný pilier našich produktov.

Ekologická výroba

Samotná výroba stien prebieha bez nežiadúceho vplyvu na kvalitu ovzdušia a okolité prostredie nie je zaťažované emisiou znečisťujúcich prvkov. Ľudia žijúci v blízkosti výrobného závodu, sa tak nemusia báť o dopad na svoje zdravie. Steny sa v závode vyrábajú na formovacích podložkách podľa projektu schváleného investorom. Takto sa zabezpečí maximálna flexibilita klientov pri plánovaní dispozície domu, pričom vzniká len minimálny alebo žiadny odpad pri výrobe stien. Vďaka recyklovateľnosti materiálu sa aj to minimum odpadu vzniknutého pri výrobe domov dá znova použiť na výrobu menej náročných prvkov.

Nízkoenergetická prevádzka

Keramické montované domy sú z materiálu, ktorý okrem iných predností je aj výborný tepelný izolant s výnimočnou akumulačnou vlastnosťou. Schopnosť prijať teplo, udržať ho a následne postupne vrátiť späť do interiéru domu je veľmi príjemná vlastnosť, ktorú ocení každý. Táto schopnosť nielen zaručuje domácu pohodu pri akejkoľvek forme vykurovania, ale hlavne minimalnizuje mesačné náklady a znižuje spotrebu energií.

K nízkym prevádzkovým nákladom a prevádzke ohľaduplnej voči životnému prostrediu prispieva aj ekologický charakter keramických montovaných domov. Vyrobené sú z výlučne prírodných materiálov, vďaka čomu sú aj paropriepustné a bez dodatočných zariadení dokážu samé regulovať optimálnu vlhkosť.

Štandardný rozsah dodania je nastavený čo najekonomickejšie a zároveň, aby zodpovedal predstave čo najviac záujemcov o nové bývanie. Jednou z plánovaných zmien je rozšírenie dodania o fotovoltické panely, ktoré by zásobovali dom vlastnou elektrickou energiou vyrobenou tým najekologickejším spôsobom. Majitelia keramického domu tak ešte znížia už beztak neporovnateľne nižšie prevádzkové náklady (oproti montovaným domom z iného materiálu) a pri minimálnych vstupných investíciach naviac prispejú aj ekologickejšej prevádzke domu.

Zodpovedné podnikanie

Okrem toho, že ochrana životného prostredia  je priamo v jadre a zmysle patentovanej stavebnej technológie keramických montovaných domov, nezabúdame na dôsledky nášho konania a správania ani pri ostatnej našej činnosti. Preto aj tento rok, aspoň takto prispievame k zlepšeniu alarmujúceho stavu životného prostredia:

Nové koše na recyklovanie odpadu

Nielen v našej administratívnej budove, ale aj aj vo výrobných závodoch pribudnú nové koše na recyklovanie odpadu. Žltý, modrý, zelený, hnedý… Nezabúdajme však – najlepší odpad je žiaden odpad. Preto sa v prvom rade snažíme nakupovať bezobalovo a nepoužívať nič jednorázové.

Podpora edukačných projektov

Vzdelanie je základ. Bez neho zmena nenastane. Radi by sme sa preto podieľali na tvorbe edukačných projektov ako je Dejepis inak, prípadne iné. Poteší nás každý návrh, ktorý môžete poslať na marketing@ceramichouses.eu.

Podpora vzdelania na školách

Okrem prednášok pre realitné spoločnosti a odbornú verejnosť, sme v roku 2022 pripravili školenia aj na stredných školách. Téma, ako stavať efektívnejšie, ekologickejšie a zdravšie je zaujímavá pre budúcich projektantov. My sa ich záujmu o osobný rast a rozširovanie si vedomostí aj mimo predpísanej literatúry nesmierne tešíme. Za pomoci ochotných a nadčasových profesorov v tom budeme pokračovať aj tento rok. Vašu školu môžete prihlásiť na marketing@ceramichouses.eu.

Nie nové, ale repasované!

Tak ako každá iná spoločnosť, aj my pravidelne nakupujeme elektrotechniku. Či už ide o mobilné telefóny alebo počítačové zostavy, vždy pri nákupe v prvom rade oslovujeme spoľahlivých dodávateľov repasovaných zariadení (www.ledgo.sk). Tie, ktoré musíme zabezpečiť nové, sú vyberané na základe politiky a prístupu výrobcu k rozšírenej rozdpovednosti k elektronickému odpadu a obehovému hospodárstvu.

Nepodporovanie reklamného smogu

Tak ako už niekoľko rokov za sebou, ani tento rok nebudeme podporovať reklamný alebo vizuálny smog. Veríme, že reklama sa dá robiť aj inak, krajšie a efektívnejšie, ako hyzdením cesty a jej okolia nadrozmernými bilboardami. Spolu za krajší výhľad a príjemnejšie cestovanie!

Reklamné predmety, ktoré dávajú zmysel

Každý rok, časť rozpočtu na marketing investujeme do reklamných predmetov, ktoré dávajú zmysel. Minulý rok to boli lokálne výrobky vyrobené z prírodných surovín a búdky pre vtáky. Vzhľadom na ich veľký úspech, v tomto nesebeckom trende budeme pokračovať.

Podpora životného prostredia

V roku 2022 sme pri obnove našej administratívnej budovy inštalovali 12 búdok pre dážďovníky a 6 búdok pre netopiere . Počty vtáctva sú alarmujúco nízke, pričom ich dôležitosť si všetci uvedomujeme. Nieje to len ich spev, ktorý by nám nesmierne chýbal, ale aj počet hmyzu o ktorý nás bezplatne a vytrvalo odbremeňujú. Vďaka ochote a odporúčaniam spoločnosti www.bat-man.sk sme urobili minimum, na ktoré pri rekonštrukciách budov, mnoho spoločností zabúda. A to aj napriek ich povinnosti zo zákona a faktu, že na narušenie potravinového reťazca likvidovaním existujúcich hniezd v konečnom dôsledku doplatíme my sami.

Predsavzatie na rok 2023

Možno pre inšpiráciu, možno len pre potešenie, toto bol výber z našich činností, ktoré chceme v novom roku 2023 ešte viac podporiť. Máte pre nás iný tip, ako prispieť k ochrane životného prostredia? Napíšte nám ho na marketing@ceramichouses.eu. Tie najlepšie odmeníme!

Pre výpočet cenovej ponuky na Váš ekologický CERAMIC HOUSES EU keramický montovaný dom, ktorým prispejete k zdravému životnému prostrediu, nás neváhajte kontaktovať.

Volajte hneď! 8:00 – 16:00

Napíšte nám teraz!