Rok 2022 v znamení inovácií

Inovacie 2022

Ešte sme len v prvom mesiaci roku 2022 a my už máme postavených 8 nových keramických montovaných domov. Čo pre Vás chystáme tento rok? Na aké novinky a inovácie sa môžete tešiť v roku 2022?

Zdravie vždy na prvom mieste

Rok 2021 sa v stavebníctve niesol v znamení zdražovania stavebných materiálov, energií a služieb. Nie len investori, ale aj stavebné spoločnosti sa museli vyrovnať s nepríjemnosťami na to nadväzujúcimi. Rok 2022 sme sa aj z tohto dôvodu rozhodli venovať príjemnejším povinnostiam. Radi sa s Vami podelíme o tie najdôležitejšie a najzaujímavejšie. Veď pozitívnych správ nikdy nie je dosť…

Ako výberom správnej technológie výstavby domu môžete prispieť k zdravšiemu životnému prostrediu aj Vy? Objednajte si keramický dom!

Automatizácia v našich výrobných závodoch

Keď si zoberieme inováciu v plnom zmysle slova, od prvotnej idey, nápadu, až po jej implementáciu do praxe, je to dlhý a náročný proces. V stavebníctve obzvlášť. Automatizácia výroby stien je nevyhnutným krokov vpred, aby sme dokázali uspokojiť neustále rastúci dopyt po keramických montovaných domoch. Automatizácia a inovácie vo výrobných závodoch sú pritom nevyhnutnou súčasťou našich noviniek každý rok.

Nový závod na výrobu prefabrikovaných stropných panelov – filigránov

Oproti konvenčnému spôsobu výstavby, kedy je stavebný materiál dovezený na stavenisko a tam dochádza k výstavbe, pri prefabrikácií sú konštrukčné prvky steny, vyrobené vo výrobných závodoch za ideálnych podmienok. Prefabrikácia teda zabezpečuje úsporu času a financií, znižuje chybovosť a zvyšuje kvalitu. Všetko nasvedčuje tomu, že v druhej polovici roku 2022 otvoríme nový závod na výrobu prefabrikovaných filigránových stropných panelov.

Nový spôsob spájania stien

Viete ako dlho trvá výstavba keramického montovaného bungalovu? Pár hodín. Áno, čítate správne, je to pár hodín! A je možné tento čas ešte skrátiť? Áno, je to možné. Nový spôsob spájania stien pritom zabezpečí nielen ďalšiu časovú úsporu o pár desiatok minút, ale ponúkne aj ďalšie výhody ako je napríklad možnosť demontáže domu aj po rokoch a zmontovania ho na inom mieste. Môže to mať význam pre tých, ktorí majú pozemky v prenájme na časovo obmedzenú dobu (rekreačné stavby), alebo aj pre tých ktorí sa pri zmene pôsobiska nechcú rozlúčiť so svojim obľúbeným domom. Takto ho budú mať k dispozícii za zlomok nákladov oproti stavbe nového. Aj napriek tomu, že už pri aktuálne využívanom spôsobe spájaní stien vieme zabezpečiť neporovnateľne vyššiu pevnosť stavby, ako je pri murovaných stavbách z kusového staviva, stále je priestor pre zmysluplnú inováciu.

Developerské projekty

Aj v roku 2022 hľadáme vhodné stavebné pozemky pre výstavbu keramických montovaných domov. Predbežné dohody a plány vyzerajú priaznivo pre montáž v Lučenci, blízkom okolí Zvolena a okolí Košíc. Okrem menších developerských projektov a možnosti sprostredkovania pozemku cez našich dlhoročných zákazníkov, ktorí už realizáciu domov niekoľkokrát zopakovali na Slovensku, pripravujeme aj väčší projekt v Maďarsku, v blízkosti Budapešti. Máte záujem o nové bývanie v niektorej z uvedených lokalít? Kontaktujte nás pre viac informácií na obchod@ceramichouses.sk

Výstavy v roku 2022

V roku 2022 sme zatiaľ potvrdili účasť na dvoch výstavách. Jednou je najväčšia slovenská medzinárodná stavebná výstava CONECO 2022 v Bratislave (dátum konania je zatiaľ plánovaný na marec 23. až 26 Marec, 2022, viac informácií na www.incheba.sk). Druhou je najväčšia svetová výstava v oblasti kompozitov JEC Paris 2022 s dátumom konania 3. až 5. Mája 2022 v Paríži (viac info o výstave na www.jec-world.events). Prostredníctvom našich sprostredkovateľov a partnerov však nebude chýbať ani na najväčších a popredných stavebných výstavách v Čechách a Maďarsku.

Nový, vyšší štandard štandardného rozsahu dodania

Ako sme už viackrát informovali, v roku 2022 sme pre Vás pripravili vylepšený štandardný rozsah dodania. Zmena sa bude týkať aj obvodových konštrukcií, ktoré už pri hrúbke obvodovej steny len 33 cm (vrátane prírodnej izolácie) dosahujú takmer pasívny štandard. Ako je to možné? Keramický kompozit, ktorého hlavnou úlohou je nosná funkcia, nemalou mierou prispieva aj k tepelno-izlolačným vlastnostiam steny. Vďaka lepšiemu pomeru zastavanej a úžitkovej plochy, získate v priemere až o 10 m² úžitkovej plochy viac (v porovnaní s výstavbou z kusového staviva). Pre viac informácií a zaslanie nového štandardného rozsahu dodania nás kontaktujte na obchod@ceramichouses.sk.

Rekonštrukcia budovy sídla spoločnosti

Aj keď v našej administratívnej budove už sídlime nejaký ten piatok, dokončenie jej rekonštrukcie sme sa v roku 2021 rozhodli odložiť. Prioritou boli investície do zníženia nákladov výroby a výstavby a tým udržanie ceny domu napriek výraznému zdražovaniu takmer všetkých stavebných materiálov. Od začiatku roka 2022 však znova pracujeme pilne ako včeličky, aby sme Vás čo najskôr mohli privítať aj v nových priestoroch.

Nezvýšená cena za celý rok 2021

Vedeli ste, že napriek prudkému nárastu cien v stavebníctve v roku 2021, my sme naše ceny ani raz nezvýšili? Pre aktuálnu cenovú ponuku nám pošlite Váš projekt na obchod@ceramichouses.sk.

Keramické montované domy – najlepšia voľba na trhu

Napriek tomu, že rok 2021 sa v stavebnom priemysle niesol v znamení zdražovania, vnímame ho ako dobrý rok. Vďaka neustálemu nárastu dopytu po keramických montovaných domov majú naše inovácie zmysel. Každý rok pribudne len na Slovensku viac ako 100 nových keramických domov, pričom ich celkový ročný nárast sa exponenciálne zvyšuje. Je to dôkazom toho, že keramické montované domy sú najlepšou voľbou na trhu. Je to ale hlavne dôkazom, že ľudom na ich zdraví a zdravom životnom prostredí záleží. Ďakujeme za dôveru, budujeme spolu zdravšie Slovensko, zdravšiu budúcnosť pre naše deti.

Pre výpočet cenovej ponuky na Váš ekologický keramický montovaný dom, ktorým prispejete k zdravému životnému prostrediu, nás neváhajte kontaktovať.

Volajte hneď! 8:00 – 16:00

0948 641 518

Napíšte nám teraz!

info@ceramic-houses.sk