Aj v roku 2023 budujeme spolu zdravší svet

2023

Ešte sme len v prvom mesiaci roku 2023 a my už máme postavených 10 nových keramických montovaných domov. Čo pre Vás chystáme tento rok? Na aké novinky a inovácie sa môžete tešiť v roku 2023?

Zdravie vždy na prvom mieste

Rok 2022 sa niesol v znamení zdražovania stavebných materiálov, energií a služieb. Rok 2023 nebude o nič ľahší. Aj preto robíme maximum, aby keramické montované domy, ako najvýhodnejšie zdravé bývanie, boli ešte dostupnejšie. Radi sa s Vami podelíme o tie najdôležitejšie a najzaujímavejšie novinky. Veď pozitívnych správ nikdy nie je dosť…

Ako výberom správnej technológie výstavby domu môžete prispieť k zdravšiemu životnému prostrediu aj Vy? Objednajte si keramický dom!

Budúcnosť je v prefabrikácii

Oproti konvenčnému spôsobu výstavby, kedy je stavebný materiál dovezený na stavenisko a tam dochádza k pracnej výstavbe, pri prefabrikácií sú konštrukčné prvky steny a strecha, vyrobené vo výrobných závodoch za ideálnych podmienok. Prefabrikácia teda zabezpečuje úsporu času a financií, znižuje chybovosť a zvyšuje kvalitu.

Automatizácia v našich výrobných závodoch

Keď si zoberieme inováciu v plnom zmysle slova, od prvotnej idey, nápadu, až po jej implementáciu do praxe, je to dlhý a náročný proces. V stavebníctve obzvlášť. Automatizácia výroby stien je nevyhnutným krokov vpred nielen pre kvalitu, ale aj aby sme dokázali uspokojiť neustále rastúci dopyt po keramických montovaných domoch. Automatizácia a inovácie vo výrobných závodoch sú pritom nevyhnutnou súčasťou našich noviniek každý rok.

Čas sú peniaze

Viete ako dlho trvá výstavba keramického montovaného bungalovu? Pár hodín. Jeden stavebný dielec sa u nás rovná jednej stene. Steny domu Vám vyrobíme vo výrobnej hale, ktoré sú pod prísnou technologickou kontrolou, čo zaručuje vysokú kvalitu každého prvku. Do dvoch týždňov od výroby Vám dom vyvezieme na pozemok, kde ho aj v priebehu pár hodín zmontujeme. Vopred dohodnutá predpríprava pre vodu, elektrinu, kúrenie a dokonca aj základne izolácie, zabezpečia neporovnateľne rýchlejšie dokončenie domu do štádia na kľúč. Vyššia úroveň prefabrikácie pri výrobe zabepečí už beztak bezkonkurenčnú rýchlosť výstavby.

Developerské projekty

Aj v roku 2023 hľadáme vhodné stavebné pozemky pre výstavbu keramických montovaných domov. Predbežné dohody a plány vyzerajú priaznivo pre montáž v okrese Nové Zámky, Lučenec a v zahraničí, najmä v Budapešti. Okrem menších developerských projektov a možnosti sprostredkovania pozemku cez našich dlhoročných zákazníkov, ktorí už realizáciu domov niekoľkokrát zopakovali na Slovensku, pripravujeme aj projekty v Chorvátku, na Ukrajine a ďalších krajinách. Máte záujem o nové bývanie v niektorej z uvedených lokalít? Kontaktujte nás pre viac informácií na obchod@ceramichouses.sk

Výstavy v roku 2023

V roku 2023 sme zatiaľ potvrdili účasť na troch výstavách. Prvou je najväčší stavebný veľtrh v susednej Českej Republike SVB Brno 2023 v dátumoch 2. až 4 Marca 2023 (viac info a voľná vstupenka tu). Druhou je najväčšia slovenská medzinárodná stavebná výstava CONECO 2023 v Bratislave  (viac info a voľná vstupenka už čoskoro). Treťou výstavou je najväčšia stavebná výstava na východnom Slovensku ABC v Prešove v dňoch 20. až 22. Apríl 2023. Prostredníctvom našich sprostredkovateľov a partnerov však nebude chýbať ani na najväčšej stavebnej  výstave v Maďarsku CONSTRUMA 2023 v Budapešti.

Nový, vyšší štandard štandardného rozsahu dodania

Štandardný rozsah dodania je nastavený čo najekonomickejšie a zároveň, aby zodpovedal predstave čo najviac záujemcov o nové bývanie. V roku 2022 sme pre Vás v štandardnom rozsahu dodania zvýšili hrúbku obvodových konštrukcií. Pri hrúbke obvodovej steny len 33 cm (vrátane prírodnej izolácie) dosahujú takmer pasívny štandard. Ako je to možné? Keramický kompozit, ktorého hlavnou úlohou je nosná funkcia, nemalou mierou prispieva aj k tepelno-izlolačným vlastnostiam steny. Vďaka lepšiemu pomeru zastavanej a úžitkovej plochy, získate v priemere až o 10 m² úžitkovej plochy viac (v porovnaní s výstavbou z kusového staviva).

Jednou z plánovaných zmien v roku 2023 je rozšírenie dodania o fotovoltické panely, ktoré by zásobovali dom vlastnou elektrickou energiou vyrobenou tým najekologickejším spôsobom. Majitelia keramického domu tak ešte znížia už beztak neporovnateľne nižšie prevádzkové náklady (oproti montovaným domom z iného materiálu) a pri minimálnych vstupných investíciach naviac prispejú aj k ekologickejšej prevádzke domu. Pre viac informácií a zaslanie nového štandardného rozsahu dodania nás kontaktujte na obchod@ceramichouses.sk.

Rekonštrukcia budovy sídla spoločnosti

V roku 2023 budeme pokračovať v rekonštrukcii našej administratívnej budovy. Aktuálne je viac ako polovica fasády dokončená a pracujeme na novej recepcii a rokovacích priestoroch. Pri rekonštrukcii nezabúdame na prírodu a inštalovali sme aj rôzne druhy búdok pre dážďovníky a netopiere. Prečítajte si viac o našich predsavzatiach a ochrane životného prostredia. 

Keramické montované domy – najlepšia voľba na trhu

Napriek tomu, že aj rok 2022 sa v stavebnom priemysle niesol v znamení zdražovania, dopytu po keramických montovaných domov nestuále rastie a naše inovácie majú zmysel. Každý rok postavíme viac ako 120 nových keramických domov, pričom ich ročný nárast sa exponenciálne zvyšuje. Je to dôkazom toho, že keramické montované domy sú najlepšou voľbou na trhu. Je to ale hlavne dôkazom, že ľudom na ich zdraví a zdravom životnom prostredí záleží. Ďakujeme za dôveru, budujeme spolu zdravšie Slovensko, zdravšiu budúcnosť pre naše deti.

Pre výpočet cenovej ponuky na Váš ekologický keramický montovaný dom, ktorým prispejete k zdravému životnému prostrediu, nás neváhajte kontaktovať.

Volajte hneď! 8:00 – 16:00

Napíšte nám teraz!