bauma 2022 a trendy v stavebníctve

Bauma 2022

V októbri 2022 sme sa zúčastnili jednej z najväčších výstav v stavebnom priemysle – Stavebný veľtrh BAUMA v Mníchove. Čo sme zistili? Aké sú trendy v stavebníctve a kam smeruje jeho vývoj?

V októbri 2022 sa v Nemecku, opäť po troch rokoch, konal popredný stavebný veľtrh Bauma. Je to najvýznamnejším miestom stretnutia pre priemysel stavebných strojov, strojov na výrobu stavebných materiálov a stavebnej techniky. Kľúčoví hráči, spoločnosti s dlhou históriou, začínajúce podniky a mladé talenty, inovácie a trendy, svetové premiéry, najnovší vývoj v oblasti výskumu v stavebníctve – všetko na jednom mieste. Len jeden z dôvodov, prečo ste aj nás mohli stretnúť na bauma 2022.

Budúcnosť je v prefabrikácii, kusový materiál je minulosťou.

Bauma 2022 potvrdila okamžitú potrebu prefabrikácie vo všetkých smeroch. Jednoznačný výsledok z výstavy je, že tehly a iný kusový materiál je už dávno minulosťou. Svet nemá čas na zdĺhavú výstavbu z ťažkého materiálu.

Výrok Benjamina Franklina, okrem iného – vedca a vynálezcu, že „Čas sú peniaze“, nachádza svoje opodstatnenie aj v stavebnom priemysle. Nutnosť zrýchlenia a zjednodušenia procesu výstavby je dnes ešte citeľnejšia. Čím rýchlejšie si postavíte vlastný dom, tým efektívnejšie zhodnotíte svoju investíciu, tým menej miniete za nájom a v neposlednom rade získate viac kvalitného času vo svojom novom domove.

Prírodné materiály sú nie len lepšou, ale pre budúcnosť jedinou cestou.

Druhým dôležitým zameraním, ktorý dominoval na jednej z najväčších stavebných výstav vo svete, bola udržateľnosť a prístup k výstavbe z hľadiska čerpania prírodných zdrojov. Ekonomickosť či už prevádzky, ale aj množstva spotrebovaného materiálu je cieľom väčšiny inovácií v stavebnom priemysle. V nadväznosti na už vyššie uvedené, že svet nemá čas na zdĺhavú výstavbu z ťažkých materiálov, je práve to z čoho staviame predurčujúce pre kvalitné, zdravé bývanie a čisté životné prostredie. Jedinou a správnou cestou pri výstavbe je využívať čo najmenej a čo najefektívnejšie každý stavebný materiál. Prírodné, recyklovateľné materiály získané s čo najmenším negatívnym vplyvom na životné prostredie sú základom udržateľnej výstavby.

Byť líder v pokrokovosti technológie a kvalite stavebného materiálu.

Bauma 2022 potvrdila, že vývoj keramických montovaných domov ide správnym smerom. Pýtate sa, že prečo sa na Slovensku ešte stále stavia aj z kusového staviva? Zmeny niekedy trvajú dlhšie a kapacity našich (zatiaľ) troch výrobných závodov boli limitujúce. Avšak vďaka vývoju a neustálym inováciám sa každým rokom viac z Vás môže pridať k už dvom tisícom šťastných majiteľov keramického montovaného domu.

Prírodný materiál našich stien ako aj progresívna technológia prefabrikovanej výstavby, predurčujú keramické montované domy byť tou najlepšou voľbou na trhu.

Postavené za tri dni! Vďaka progresívnej technológii dokážeme postaviť holostavbu bungalovu už za tri dni. Jeden stavebný dielec sa u nás rovná jednej stene. Steny domu Vám vyrobíme vo výrobnej hale, ktoré sú pod prísnou technologickou kontrolou, čo zaručuje vysokú kvalitu každého prvku. Do dvoch týždňov od výroby Vám dom vyvezieme na pozemok, kde ho aj v priebehu pár hodín zmontujeme. Predpríprava pre vodu, elektrinu, kúrenie a dokonca aj základne izolácie, zabezpečia neporovnateľne rýchlejšie dokončenie domu do štádia na kľúč.

Zdravé bývanie za najnižšie ceny! Vďaka inovatívnej receptúre, steny keramického domu majú neobmedzenú živostnosť a zaručujú zdravé a ekonomicky nenáročné bývanie. Keramický kompozit je zložený z výlučne prírodných materiálov, ktoré garantujú tie najlepšie parametre a najnižšie prevádzkové náklady. Podrobnejšie sa ekonomickosti bývania v keramickom montovanom dome budeme venovať v našom ďalšom článku – Keramický montovaný dom, dom s najnižšími prevádzkovými nákladmi.

Objednajte si keramický montovaný dom, dom vyrobený najinovatívnejšou technológiou sériovej výroby a pritom z najprogresívnejších stavebných materiálov! Pošlite nám Váš projekt a my Vám vypracujeme nezáväznú cenovú ponuku.

Pre výpočet cenovej ponuky na Váš ekologický keramický montovaný dom, ktorým prispejete k zdravému životnému prostrediu, nás neváhajte kontaktovať.

Volajte hneď! 8:00 – 16:00

Napíšte nám teraz!