Často kladené otázky – keramické montované domy

Často kladené otázky
o keramických domoch

Začnite písať a hľadajte odpoveď na Vašu otázku! Alebo si pozrite odpovede nižšie.

Často kladené otázky
o keramických domoch

Čo je to keramický montovaný dom?

Montovaný dom z tradičných a výlučne prírodných materiálov, postavený za pár hodín

Keramické montované domy CERAMIC HOUSES EU sú vyrobené na Slovensku a sú chránené patentom. Sú nielen ekologické a zdraviu nezávadné vďaka výrobe z výlučne prírodných materiálov, ale vyznačujú sa taktiež vynikajúcimi tepelno-izolačnými a zvukovo-izolačnými vlastnosťami, akumulačnou vlastnosťou, neobmedzenou životnosťou a ďalšími výhodami. Vďaka predprípave pre profesie a základnému zatepleniu aplikovanému ešte počas výroby stien v závode, Vám hrubú stavbu bungalovu postavíme a odovzdáme za 3 dni. Dokončenie domu na kľúč je možné v priebehu pár týždňov. Domy vyrábame výlučne na Slovensku a za najnižšie ceny na trhu. Pri návrhu dispozície ponúkame maximálnu flexibilitu a cena za projekt domu na mieru je rovnaká ako cena katalógového domu. Vďaka týmto a mnohým iným výhodám, keramické domy sú dokonalým spojením tradičných, rokmi overených kvalitných materiálov s modernou formou výstavby.

Katalóg projektov

Aký je rozdiel medzi keramickým domom a inými technológiami?

V rýchlosti výstavby

Výstavba keramických montovaných domov je neporovnateľne rýchlejšia. Montovaný keramický dom – holostavba – vyššie štádium hrubej stavby Vám postavíme od 3 do 5 dní. Prefabrikované keramické steny sú presné, majú tepelnoizolačnú vrstvu priamo z výroby a kvalita je veľmi vysoká.

V celkovej cene, ktorá je neporovnateľná

Vďaka modernej technológii výroby a výstavby z prefabrikovaných keramických stien, ktoré sú vyrobené z keramického kompozitu, rýchlosti výroby a extrémne rýchlej výstavbe je možné cenovú hladinu znížiť na minimum. Hrubú stavbu môžete mať už od necelých 25.000,-€. Pozrite si náš katalóg kde sú uvedené aj ceny.

Porovnanie s drevodomom

 • Životnosť keramického domu sa počíta na stovky rokov, teda prakticky neobmedzená.
 • Eliminácia a potlačenie plesní, hmyzu a hlodavcov.
 • Žiadne chemické látky uvoľňujúce sa časom do interiéru.
 • Stavebný materiál nie je potrebné ošetrovať.
 • Lepšie zvukovo izolačné vlastnosti.
 • Možnosť bezproblémových dodatočných úprav.
 • Difúzna otvorenosť – stavba „dýcha“.

Porovnanie s murovanou stavbou

 • pevnosť steny montovaného keramického domu je výrazne vyššia vďaka celistvosti bez spojov
 • pripravené rozvody vody a elektra, na stavbe nie je potrebné búrať ani sekať
 • obvodové steny keramického domu sú dovezené už zo závodu ako dvojzložkové, so zateplením
 • steny sú vyrobené výlučne z prírodných materiálov, rovnako ako aj použitá tepelná izolácia
 • keramické montované domy majú vďaka zloženiu vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti
 • menej zastavanej a viac úžitkovej plochy pri dosiahnutí rovnakých vlastností
 • v stenách nevznikajú vlasové praskliny

Katalóg projektov

Z čoho sa skladá stena keramického domu?

4 základné komponenty

Keramické domy sú vyrobené výlučne z prírodných materiálov. Štyri základné komponenty na výrobu kompozitu sú Liapor, Siopor, Cement a špeciálne prísady pre vylepšenie ich vlastností. Ich životnosť je časovo neobmedzená tak ako u tehly. Rovnako sú porovnateľné aj kvalitatívne parametre (paropriepustnosť, zvuková a tepelná izolácia), avšak vďaka technológii výroby celých dielcov so zabudovanou predprípravou na siete (voda, elektrika a pod.), stále získate výhody vyplývajúce z výstavby montovaných domov.

•1 SIOPOR

Diatomit (hlavná zložka Sioporu) je prirodzene sa vyskytujúci jemný silikátový kameň, ktorý sa ľahko rozpadáva na jemný biely až šedobiely prášok.

Siopor je efektívny, tepelno-izolačný a zvukovo-absorbčný silikátový materiál pozostávajúci z pórovitých granúl guľovitého tvaru. Vzhľadom na svoje výnimočné vlastnosti je vhodný pre ekologické, energeticky úsporné keramické montované domy. Vynikajúce technické parametre Sioporu umožňujú rôzne spôsoby použitia pri výstavbe domov.

Siopor - materiál keramických stien

•2 LIAPOR

Liapor nahrádza bežné kamenivo. Vyrába sa výpalom a expandáciou treťohôrnych ílov v rotačných peciach.

Liapor je veľmi ľahký granulát. Svojou podstatou sa Liapor radí medzi keramické hmoty, ktoré patria medzi najstaršie a najosvedčenejšie stavebné materiály. Pri Liapore ide o vyšší stupeň spracovania základného materiálu, čo umožňuje, že k základným vlastnostiam keramických materiálov, ako je pevnosť, nízka nasiakavosť, stálosť a zdravotná nezávadnosť, sa pridávajú aj ďalšie, ako napríklad veľmi nízka objemová hmotnosť a vynikajúce tepelno izolačné schopnosti.

Liapor - základná zložka na výrobu keramických stien

•3 CEMENT

Cement je prírodné spojivo, ktoré nám zabezpečuje dokonalé spojenie prvkov kompozitu v jeden pevný, monolitický diel.

Cement získavame prevažne z lokálnych zdrojov.

Základnou úlohou cementu je zabezpečiť vysokú, časovo neobmedzenú pevnosť pre všetky druhy stavebných konštrukcií. Používame výhradne vysokokvalitné cementy s vyššou konečnou pevnosťou od renomovaných slovenských výrobcov. Ich kvalitu zaručuje stály dohľad nad procesom výroby, ktorý zabezpečuje autorizovaný úrad vydávajúci príslušné certifikáty.

Dielce montovaného keramického domu sú vďaka kvalitnému spojivu – cementu vysoko kvalitné.

Cement ako základná zložaka na výrobu keramických stien

•4 ŠPECIÁLNE PRÍSADY

Špeciálne prísady na báze prírodných komponentov.

Prírodné komponenty pre vylepšenie tepelnoizolačných, zvukovoizolačých a statických vlastností keramických stien pre výstavbu keramických montovaných domov. Ide predovšetkým o plastifikátory, ktoré modifikujú dobu spracovateľnosti a vytvrdzovania keramického kompozitu a tiež zvyšujú jeho pevnosť. Dôležitou látkou je aj prevzdušňovacia prísada, ktorá zlepšuje tepelno izolačné parametre kompozitu a znižuje jeho špecifickú hmotnosť.

Špeciálne prísady do keramického kompozitu

Katalóg projektov

Aké má keramická stena vlastnosti?

Ekologická

Technológia keramických domov v sebe ukrýva množstvo ekologických benefitov. Je vhodná aj pre alergikov. Je šetrná nielen k Vám ale aj k životnému prostrediu.

Ekonomická

Vďaka modernej technológii výroby a výstavby z prefabrikovaných keramických stien, ktoré sú vyrobené z keramického kompozitu, rýchlosti výroby a extrémne rýchlej výstavbe je možné cenovú hladinu znížiť na minimum. Holostavbu môžete mať už od 266 € na m². Podlahová plocha je pritom v priemere o 12% väčšia. Pozrite si náš katalóg kde sú uvedené aj ceny.

Energetická

Vďaka použitému prírodnému materiálu majú keramické steny vynikajúce tepelnoizolačné aj zvukovoizolačné vlastnosti. Výrazne sa znížia nielen časové a finačné nároky použitý materiál na dokončenie domu ale aj samotné prevádzkové nálady.

Katalóg projektov

Aké domy vieme postaviť?

Akékoľvek

Technológia výroby SW keramických montovaných domov nemá žiadne obmedzenia. Postavíme Vám akýkoľvek dom. Naviac, niektoré konštrukčné prvky, ako napríklad oblúkovité zárubne, sú časovo a financnč menej náročné ako pri výstavbe z kusového staviva.

Nazrite do nášho katalógu, veríme, že si dokážete vybrať a ak nie, potom vám vyrobíme keramický dom na mieru.

Katalóg projektov

Je možné postaviť keramický dom podľa vlastného projektu?

Áno, samozrejme

Môžete sa inšpirovať v našom katalógu alebo inom katalógu rodinných domov. Ak Vás ale žiaden projekt neosloví, môžete prísť s vlastným návrhom, hoci aj iba nakresleným ceruzkou na papieri. Vašu predstavu prekreslíme a vypracuje Vám projekt domu na mieru.

Katalóg projektov

Aké máme projekty montovaných keramických domov?

Môžete si vybrať z nášho online katalógu alebo Vám vypracujeme projekt domu na mieru.

V cene domu Vám ponúkame aj služby architekta. Každý projekt prispôsobíme Vašim požiadavkách, cenovej predstave a lokalite výstavby.

Katalóg projektov

Aká je cena rodinného keramického domu?

Najlepšia na trhu

Cena keramického montovaného domu záleží od zastavanej plochy, rozsahu dodania, projektu a lokality výstavby. V porovnaní s inými technológiami výstavby je cena keramického domu za porovnateľnú zastavanú plochu a rozsah dodania vynikajúca a najlepšia na trhu. V našom katalógu rodinných domov môžete vidieť tri cenové hladiny.

Katalóg projektov

Ako rýchlo vieme postaviť keramický dom?

Holostavba

Holostavba bungalovu do je postavená za pár hodín. Odovzdanie holostavby bungalovu je štandardne do 7 dní. V prípade viac podlažnej budovy sa doby výstavby predlžuje o niekoľko týždňov, v závislosti na veľkosti a zvoleného konštrukčného systému stropnej dosky.

Exteriér na kľúč

Exteriér montovaného keramického domu je dokončený na kľúč v nami ponúkanom štandardnom rozsahu dodania za 1 až 2 mesiace, v závislosti od veľkosti domu.

Exteriér a interiér na kľúč

Exteriér a interiér montovaného keramického domu je dokončený na kľúč v nami ponúkanom štandardnom rozsahu dodania za 3 až 4 mesiace, v závislosti od veľkosti domu.

Katalóg projektov

Ako vyzerá proces podpisovania zmluvy?

Je to jednoduché

 • Výber projektu alebo jeho vypracovanie na mieru.
 • Schválenie projektu a zazmluvneného rozsahu dodania (čo cena obsahuje).

 • Podpis zmluvy.

Katalóg projektov

Aké typy financovania výstavby máme?

Hotovosť

Môžete využiť vlastné peniaze, prípadne finančné prostriedky z úverových zdrojov, ktoré nesúvisia s predmetnou holo-stavbou montovaného keramického domu. V oboch prípadoch voči nám vystupujete ako hotovostný.

Kombinácia hotovosť a hypotéka

Financovanie počiatkov výstavby z vlastných finančných zdrojov a následne dokončenie montovaného keramického domu ku kolaudácii použitím predmetnej holo-stavby ako zábezpeky pre banku pri hypotekárnom úvere.

Hypotéka

Pripravenosť vlastných zdrojov v minimálnej výške a financovanie celej výstavby a dokončenia rodinného domu z úverových zdrojo, kde zábezpekou bude objednaný montovaný keramický dom.

Katalóg projektov

Môžem vidieť už postavený keramický dom?

Áno, môžete

Postavili sme stovky keramických domov na Slovensku aj v okolitých štátoch. Usporiadúvame pravidelné Dni otvorených dverí, kde môžete vidieť montáž domu alebo dom dokončený exteriér/interiér na kľúč. Po odovzdaní stavby rešpektujeme súkromie našich zákazníkov, no tých, ktorí nám k tomu dajú súhlas, môžete ísť navštíviť aj po nasťahovaní sa. Kontaktujte nás pre aktuálny zoznam plánovaných Dní otvorených dverí a kontakt na majiteľov keramického domu.

Katalóg projektov

Nenašli ste odpoveď na Vašu otázku?

Spýtajte sa nás a my Vám odpovieme na čokoľvek!

  Vaše osobné údaje chránime a uchovávame ich len na účel, na ktorý ste ich poskytli. Nezdieľame ich s tretími stranami. Čítať zásady ochrany osobných údajov.

  Vyberte si z našich projektov