dôvod č.9

dôvod č.11 čoskoro

12 dôvodov – dôvod č.10

Prečo si vybrať keramický montovaný dom – dom s neobmedzenou životnosťou

Neobmedzená životnosť

Je životnosť stavebného materiálu dnes podceňovanou vlastnosťou na čo doplatí naše zdravie aj životné prostredie? Ktorý dom Vám zabezpečí zdravé bývanie aj po rokoch užívania?

Aj keď dnes už nie je moderné stavať viacgeneračné domy, neznamená to, že Vaše celoživotné úspory máte minúť na dom, ktorý o pár rokov stratí svoju hodnotu. Zdravie, je predsa to najcennejšie čo máme a väčšina z nás stavia dom len raz za život. Postaviť dom s neobmedzenou životnosťou taktiež neznamená, že v ňom nutne musíte bývať tri generácie. Stavebný materiál s časovo neobmedzenou životnosťou Vám hlavne garantuje kvalitné zdravé bývanie a zmysluplnú a návratnú investíciu. Po rokoch užívania, ak Vám už nebude stačiť, alebo naopak bude priveľký, môžete Váš dom s najlepším svedomím prenechať svojim blízkym alebo speňažiť.

Aká je cena keramického montovaného domu s neobmedzenou životnosťou? Vyžiadajte si cenovú ponuku!

V našom seriáli 12 dôvodov Prečo keramický montovaný dom je tou najlepšou voľbou sme si už napísali o jeho pozitívnom vplyve na naše zdravie, o jeho ekonomickosti pri výstavbe aj prevádzke, aj o jeho výnimočných vlastnostiach, ktoré nemalou mierou prispievajú k pohodlnému a kvalitnému bývaniu.

Časovo neobmedzená životnosť je výhoda, ktorá bola v minulosti považovaná za automatickú. Výrobcovia kvalitných tehál sa s tým nemali prečo chváliť, bola proste bežnou vlastnosťou ich výrobku. Kto by predsa chcel stavať dom na pár rokov? Zvlášť, keď samotná výstavba trvala niekoľko rokov. Bohužiaľ, vývoj v stavebníctve nepriniesol len skrátenie doby výstavby vďaka prefabrikácii. Medzi novinkami na stavebnom trhu nájdete aj také technológie a materiál, ktoré nemajú neobmedzenú životnosť, nie sú recyklovateľné a ani zdraviu prospešné. Po pár rokoch užívania predstavujú zdravotné riziko pre človeka (napr. vylučovanie formaldehydov z použitých lepidiel alebo monomérov z umelých hmôt) aj záťaž pre životné prostredie.

Keramický montovaný dom je vyrobený z výlučne prírodných materiálov. Tieto suroviny (napríklad Liapor, ktorý má rovnakú minerealogickú skladbu ako samotné keramické tehly), garantujú okrem iného dlhodobú stálosť. Výrobok časom nedegraduje, neohrozuje zdravie svojich užívateľov a poskytuje rovnaké vlastnosti aj po desiatkach rokoch užívania. V stavebníctve je neobmedzená životnosť označená ako životnosť  100+ rokov. Je to maximum, aké môžete nájsť a len tie najkvalitnejšie výrobky z prírodných a stálych surovín sa s ňou môžu „pochváliť“.

Zdravý dom na celý život

Časovo neobmedzenú životnosť neviete dokúpiť. Buď je dom vyrobený z kvalitných prírodných materiálov alebo nie je. Chemické lepidlá alebo splodiny z plastov sú časovanou bombou, ktorá sa skôr či neskôr ukáže a podpíše sa na kvalite bývania aj na Vašom zdraví. Steny keramického montovaného domu sú stále a nepodliehajú zmenám.

Použitie výlučne prírodných materiálov pri výrobe a moderná, flexibilná technológia výstavby šetrí Vaše investície a hlavne to najdôležitejšie čo máme, naše zdravie. Ani po rokoch používania sa Vám zo stien nebudú vylučovať škodlivé látky a váš dom tak vďaka neobmedzenej životnosti nestratí svoju hodnotu.

Oproti iným technológiám, v porovnaní cena a kvalita, je keramický prefabrikovaný dom jednoznačne tou najlepšou voľbou na trhu. Máte svoj projekt? Pošlite nám ho na nezáväzné nacenenie. Ak projekt ešte nemáte, nechajte sa inšpirovať v našom online katalógu projektov rodinných domov.

Pre výpočet cenovej ponuky na Váš ekologický CH keramický montovaný dom, ktorým prispejete k zdravému životnému prostrediu, nás neváhajte kontaktovať.

Volajte hneď! 8:00 – 16:00

Napíšte nám teraz!

20. októbra 2021|Kategórie: Magazín|Tags: |
Go to Top