Dom s najnižšími prevádzkovými nákladmi, najúspornejšie bývanie

Keramický montovaný dom, dom s najnižšími prevádzkovými nákladmi

Plánujete výstavbu nového domu ale odrádzajú Vás vysoké ceny stavebného materiálu? Myslíte si, že bude lepšie výstavbu odložiť? Práve naopak! Dnes je ten najlepší čas na postavenie energeticky úsporného domu, ktorý zníži Vaše náklady na minimum.

Energetická kríza hýbe svetom. Rastúce ceny energií a ich nedostatok sú témou číslo jedna na celom svete.

Zatiaľ čo v roku 2021 sme sa tešili nižším cenám, v roku 2022 už aj na Slovensku cítime zvyšovanie cien elektriny a plynu. Medziročný nárast bol v priebehu roka 2022 (január až september)  na Slovensku 16%, čo je síce o polovicu menej ako v našich susedných krajinách (zdroj: eurostat), no podiel výdavkov na energie je ale na Slovensku spomedzi EU krajín najvyšší. Priemerný nárast cien energií pre obyvateľa EU má byť v porovnaní rokov 2020 a 2022 až 54 %.

Aj keď ceny u nás zatiaľ rástli pomalšie ako v iných štátoch EU, predpoveď na rok 2023, kedy dôjde k úprave cien, nie je príjemná. Až 300% zvýšenie cien má zatiaľ kompenzovať štát. Ako sa však chrániť pred zdražovaním aj do budúcnosti? Existuje vôbec efektívne riešenie na zvýšené náklady na bývanie? Áno, existuje. Je ním zníženie spotreby energií na minimum.

Hľadáte ekonomicky nenáročné bývanie? Objednajte si keramický montovaný dom, teraz s Vianočnou akciou – ENERGIA ZDARMA! Pošlite nám Váš projekt a my Vám vypracujeme nezáväznú cenovú ponuku.

Úsporné bývanie spočíva v nízkej spotrebe

Tak ako platí pri recyklovaní odpadu – najlepší odpad je žiadny odpad, aj ohľaduplná a udržateľná výstavba je založená na minimalizovaní potreby a efektívnejšom využívaní prírodných zdrojov. Inými slovami, najlepší spôsob ako šetriť svoje financie (a zároveň aj životné prostredie), je znížiť vstupné a prevádzkové náklady použitím správneho stavebného materiálu.

V zime drží teplo

Keramické montované domy sú vyrobené z materiálu, ktorý okrem iných predností, je aj výborný tepelný izolant s výnimočnou akumulačnou schopnosťou. Schopnosť prijať teplo, udržať ho a následne postupne vrátiť späť do interiéru domu je veľmi príjemná vlastnosť, ktorá prispieva nielen k domácej pohode, ale jej efekt sa prejaví aj na výrazne nižších mesačných nákladoch na bývanie.

V lete sa neprehrieva

Vďaka vynikajúcim tepelno izolačným vlastnostiam a výnimočnej akumulačnej schopnosti, keramický montovaný dom nielen v zime do priestoru vracia teplo, ale v lete Vás zase ochráni pred prehriatím domu. Vy tak nemusíte navyšovať rodinný rozpočet o kúpu a prevádzku zariadení, ako je napríklad klimatizačná jednotka.

Ekonomickosť výstavby

Vyššie uvedené vlastnosti použitého materiálu umožňujú pri dosiahnutí rovnakých parametrov stavať domy s užšími stenami. V porovnaní s kusovým stavebným materiálom, majitelia získajú väčšiu úžitkovú plochu, alebo pri ponechaní rovnakej úžitkovej plochy zmenšia zastavanú. Cena za dom bude nižšia a získajú viac priestoru na život. Pre bungalov so zastavanou plochou 120 m² je rozdiel 8 až 10 m².

Minimálne množstvo stavebného materiálu

Tenšie múry znamenajú menej stavebného materiálu a teda aj nižšie investičné náklady. Znížením spotrebovaného množstva nerastných surovín pritom nepotešíte len samých seba, ale prispievate aj k ochrane životného prostredia.

Flexibilita pri projektovaní

Najdôležitejšie z hľadiska úsporného bývania je nízka spotreba energií a využívanie voľne dostupných zdrojov. Prírodné dary, ako sú napríklad slnečné lúče, Vám v niektorých prípadoch dokážu znížiť spotrebu energií na 0 Euro. Pri projektovaní je nutné, okrem dodržania základných pravidiel ako je správna orientácia domu voči svetovým stranám, myslieť aj na typ a plochu strechy.  Pokiaľ vhodne zvolený typ a sklon strechy Vám umožní získať maximálne množstvo slnečnej energie, presahy strechy v lete zmierňujú prehriatie priestoru a v zime plnia funkciu ochrannú.

Zdravé bývanie

Jednou z  hlavných výhod keramických montovaných domov je aj ich ekologický charakter a paropriepustnosť. Konštrukcie sú vyrábané výlučne z prírodných materiálov. Bývanie v dome, ktorý si sám reguluje vlhkosť (bez použitia dodatočných zariadení na čistenie vzduchu – zvlhčovače, odvlhčovače, čističky…), pozitívne vplýva na zdravie celej rodiny.

Najefektívnejším spôsobom ako znížiť výdavky na energie je znížiť ich spotrebu. Najjednoduchším spôsobom ako znížiť spotrebu energií je bývať úsporne vďaka vhodnému stavebnému materiálu. Úspornosť keramického montovaného domu je daná prirodzene, od prírody, bez dodatočných nákladov a zariadení, ktoré v konečnom dôsledku opäť len navýšia Vašu spotrebu. Keramický montovaný dom je zdravé bývanie za bezkonkurenčné obstarávacie ceny, ale aj nízke až nulové prevádzkové náklady.

Pre výpočet cenovej ponuky na Váš keramický montovaný dom, dom s najnižšími prevdázkovými nákladmi a za najlepšiu cenu na truhu, nás neváhajte kontaktovať.

Volajte hneď! 8:00 – 16:00

Napíšte nám teraz!