Výstavba domu v zime

Výstavba domu v zime

Dá sa kvalitne a rýchlo postaviť dom aj pri 2 stupňoch nad nulou? Ako je možné výberom správnej technológie a stavebných materiálov skrátiť dobu výstavby holostavby domu na 3 dni a všetky mokré procesy preniesť do závodu? Prečo sú prefabrikované domy z keramického kompozitu najlepšou voľbou na trhu, nielen pri výstavbe domu v zime?

Vaše zdravie je na prvom mieste

Produkty šetrné k prírode a nášmu zdraviu sú nielen moderné, ale v dnešnej dobe aj nevyhnutné. Našťastie sa už stále viac a viac pozeráme do budúcnosti a na následky nášho správania. Recyklovateľnosť, ekologická výroba neznečisťujúca životné prostredie, používanie prírodných a zdraviu nezávadných materiálov je cieľom technologického vývoja vo väčšine odvetví. Stavebný priemysel nie je výnimkou. Spojenie prírodných materiálov s technológiou výroby stien v závode nielen skráti dobu výstavby na pár hodín, ale ju umožní aj počas zimných mesiacov.

Ktorý dom, bez zníženia kvality a zvýšenia ceny, môžete postaviť aj v zimných mesiacoch? Keramický dom!

Dobu montáže domu sme znížili na minimum

Celosvetový trend v stavebníctve je smerovaný na spriemyselňovanie stavebných procesov. Čo najviac operácií je účelné vykonať v optimálnych podmienkach výrobného závodu, jednak v záujme kvality ale aj z ekonomických dôvodov, pretože cena úkonov na stavenisku je vždy vyššia ako v závode. Najvýznamnejšie je však zníženie závislosti od počasia. V prípade našich keramických domov sa vo výrobných závodoch vykonáva približne 70 až 80% úkonov, najmä mokrých procesov. Tu sa zhotovujú už kompletné steny, v ktorých sú zabudované aj niektoré siete TI. V privezených stenách tak už máte rúrky pre silno a slaboprúd, niky na rozvody vody a kanalizácie a v prípade záujmu aj predprípravu na inštaláciu solárnej techniky alebo rekuperačného vetrania. Je jedno či prší, mrzne alebo svieti slnko, stavebné komponenty sa môžu stále kontinuálne vyrábať. Potom stačí využiť niekoľko dní pekného počasia, čo nie je na väčšine územia Slovenska zriedkavosť ani v januári a na pripravenej základovej doske dom môže byť rýchlo pod strechou. Následné práce v interiéri môžu pokračovať pekne v suchu a teple a to aj v zimných mesiacoch.

Ako dlho trvá samotné postavenie domu? Kedy je možné dom dokončiť?

Montáž takéhoto domu trvá pomerne krátky čas. Väčšina typov jednopodlažných rodinných domov môže byť pod strechou už za 2 – 3 dni. Potom stačí do interiéru nainštalovať dočasné temperovanie a práce môžu nerušene napredovať aj pri mínusových vonkajších teplotách. Práve vďaka predpríprave rozvodov v stenách, základnému zatepleniu obvodových múrov aplikovanému už pri výrobe a iným výhodam vyplývajúcim z progresívneho systému výstavby, dokončovacie práce trvajú nepomerne kratšie ako pri dokončovaní hrubej stavby domu z kusového staviva.

Výstavba domu v zime

Ekologický montovaný dom za najlepšiu cenu na trhu

Vďaka nepretržitej výrobe domov vo výrobnom závode za ideálnych podmienok a následnej montáži stien v priebehu pár hodín aj počas zimných mesiacov,  ekologický keramický dom je možné postaviť kedykoľvek počas roka. Vy si tak za neporovnateľne kratšiu dobu výstavby môžete užívať svoj nový domov z výlučne prírodných materiálov a s vynikajúcim vlastnosťami, a stále za najlepšie ceny na trhu.

Pre výpočet cenovej ponuky na Váš ekologický keramický montovaný dom, ktorým prispejete k zdravému životnému prostrediu, nás neváhajte kontaktovať.

Volajte hneď! 8:00 – 16:00

Napíšte nám teraz!