A0 – dom s takmer nulovou potrebou energie

A0 keramický dom

Plánujete v roku 2021 výstavbu domu? Viete čo je potrebné splniť pre dosiahnutie normy A0? Ako bez zvýšených nákladov na výstavbu postavíte nový rodinný dom s takmer nulovou potrebou energie? Výnimočné vlastnosti keramického montovaného domu Vám to uľahčia.

Prísnejšia norma pre zdravšie životné prostredie

Nová tepelotechnická norma, platná od 1.1.2021, je odpoveďou na rapídne zhoršujúci sa stav životného prostredia. Keďže stavebný a energetický priemysel patrí medzi najväčších znečistovateľov ovzdušia, bolo nevyhnutné pre výstavbu nových domov prijať prísnejšie podmienky. Dnes nás teda k výberu správneho materiálu a technológie už nevedie len naše predvedčenie a udržateľný životný štýl. Požiadavky stavebného úradu a vývoj v stavebnom priemysle nás taktiež nútia sa pozerať do budúcnosti a na následky nášho správania voči prírode. Používanie prírodných materiálov, ekologická výroba a hlavne šetrná prevádzka bez zbytočných investícií pri výstavbe je tou správnou voľbou.

Ako výberom správnej technológie výstavby domu môžete prispieť k zdravšiemu životnému prostrediu aj Vy? Objednajte si keramický dom!

Tepelne úsporný bez zbytočných investícií

Oproti norme A1 platnej do konca roka 2020, nová norma A0 platná od roku 2021, požaduje zníženie spotrebovanej energie o polovicu. Spotrebu energie na vykurovanie neovplyvňuje len spôsob a zdroj vykurovania, ale v podstatnej miere aj tepelnotechnické parametre stavebných konštrukcií.  Obvodový plášť či výplne stavebných otvorov taktiež podliehajú minimálnym požadovaným tepelnoizolačným hodnotám. Parameter obvodového plášťa, ktorý pôsobí ako tepelný izolant stavby, sa určuje súčiniteľom prestupu tepla Uw (W/(m².K)). Pokiaľ pre dosiahnutie aktuálne platnej normy pri výstavbe z kusového staviva musíte uvažovať v priemere o 30 a viac centrimetroch hrubej obvodovej steny ešte pred zateplením, pri montovanej stavbe z prírodného materiálu ako je keramický kompozit, Vám už 28 cm hrubá obvodvá stena (vrátane prírodnej izolácie) prevyšude požadované minimum.

Keramické montované domy sú totiž z materiálu, ktorý okrem iných predností, je aj výborný tepelný izolant s výnimočnou akumulačnou schopnosťou. Schopnosť prijať teplo, udržať ho a následne postupne vrátiť späť do interiéru domu je veľmi príjemná vlastnosť, ktorú ocení každý. Pri akejkoľvek forme vykurovania Vám teda keramický dom, súčasne pri splnení tepelnotechnickej normy A0, ušetrí značnú časť nákladov. Pri výstavbe je to vďaka nižšej zastavanej ploche a menej spotrebného materiálu na dokončenie domu. Pri prevádzke domu sú výhodou keramického domu v neposlednom rade nižšie mesačné náklady, neobmedzená životnosť, ale hlavne ochrana Vášho zdravia vďaka použitiu výlučne prírodných, zdraviu nezávadných materiálov. Čistý vzduch doma je rovnako dôležitý ako vzduch na Vašom dvore, nezaťažený nadmerným vykurovaním. Viac o tom, ako vynikajúci tepelnoizolačný keramický materiál vplýva na nižšiu spotrebu energií, ako chráni Vaše zdravie a je aj stále šetrný k prírode si prečítate v článku Nízkoenergetický montovaný keramický dom – Šetrite energiami, šetrite životné prostredie.

Flexibilný rozsah dodania

Na dosiahnutie požiadaviek tepelnotechnickej normy A0 – domu s takmer nulovou spotrebou energie, sú nevyhnutné kvalitné obvodové konštrukcie. Z vyššie uvedených výhod keramického domu je zrejmé, že pri výstavbe nového domu sú masívne prefabrikované keramické domy tým najlepším základom. Následné dokončenie domu, je odrazom preferencií investora. Predprípravu pre využitie solárnych a vnútorných  tepelných ziskov pre pokrytie veľkej časti potreby energie z obnoviteľných zdrojov je v základne cene keramického domu. S keramickým montovaným domom nie je nevyhnutné, aby ste mali v dome rekuperáciu, pokiaľ o ňu nemáte záujem. Taktiež nieje nutné investovať do kúrenia 10.000 Euro a viac, pokiaľ si svoj domov neviete predstaviť bez príjemných chvíľ pred krbom. Naopak, ak si zvolíte síce drahší, no menej energeticky náročný spôsob vykurovania, získate väčšiu úžitkovú plochu a ušetríte pri dokončení domu napríklad na izolačnom materiáli. Zvoliť si taký rozsah dodania (napríklad spôsob a zdroj vykurovania) ako Vám vyhovuje, je u nás samozrejmosťou.

Zdravé bývanie s nízkymi prevádzkovými nákladmi

Trendom v stavebnom priemysle je používanie ekologických materiálov s lepšimi tepelnoilozačnými vlastnosťami. Jednou z hlavných výhod montovaných domov novej generácie – ekologických keramických domov, je ich rýchla výroba, ešte rýchlejšia montáž (bungalov holostavba už za 3 dni), výnimočné ceny a nízke prevádzkové náklady bez nutnosti drahých zariadení. Vďaka výnikajúcim vlastnostiam použitého materiálu dosiahnete pasívnu normu už pri minimálnych vstupných nákladoch. V neposlednom rade je jednou z hlavných výhod keramických domov aj ich ekologický charakter. Konštrukcie sú vyrábané výlučne z prírodných materiálov a bývanie v keramickom montovanom dome pozitívne vplýva na zdravie celej rodiny. Aj Vy môžete prispieť k zníženie emisie oxidu uhličitého a ďalších skleníkových plynov výberom správnej technológie výstavby. Ak uvažujete o vlastnom novom bývaní, keramické domy, vyrobené na Slovensku, sú tou najlepšou a najprogresívnejšou voľbou na trhu!

Pre výpočet cenovej ponuky na Váš ekologický SW keramický montovaný dom, ktorým prispejete k zdravému životnému prostrediu, nás neváhajte kontaktovať.

Volajte hneď! 8:00 – 16:00

Napíšte nám teraz!