Keramický montovaný dom a jeho zloženie

Keramický montovaný dom a jeho zloženie

Čo je to keramický kompozit? Z čoho sa skladajú steny keramického domu? Prečo je zloženie stien také dôležité pre zdravé bývanie a ako to ovplyvňuje náklady na bývanie?

Materiál použitý na výrobu stien ovplyvňuje nielen cenu a životnosť domu. Jeho hlavnou úlohou je zabepečiť zdravé bývanie s čo najnižšími prevádzkovými nákladmi

Produkty šetrné k prírode a nášmu zdraviu sú nielen moderné, ale v dnešnej dobe aj nevyhnutné. Používanie prírodných materiálov, ekologická lokálna výroba neznečisťujúca životné prostredie, zdraviu nezávadné produkty, recyklovateľnosť, neobmedzená životnosť ale stále dostatočná flexibilita pri výbere je cieľom technologického vývoja vo väčšine odvetví. Stavebný priemysel nie je výnimkou.

To z akého materiálu a za akých podmienok sú vyrobené steny Vášho nového domu sa skôr či neskôr odzrkadlí na čistote a kvalite Vášho bývania. Ako si výberom správnej technológie výstavby domu zabezpečíte zdravé bývanie s nízkymi prevádzkovými nákladmi? Objednajte si keramický dom!

Z čoho vyrábame keramické montované domy?

Siopor je prvou veľmi dôležitou zložkou keramického kompozitu, z ktorého sú vyrobené stavebné diely domu. Je to extrémne pórovitý granulát, ktorým sa nahrádza štandardné kamenivo. Siopor sa vyrába patentovanou technológiou a základná surovina na jeho výrobu je určitý kremičitý piesok. Vhodným tepelným spracovaním, približne 300°C expanduje na pórovité kamenivo. Medzi jeho hlavné prednosti patria:

 • Výborné tepelno-izolačné vlastnosti
 • Perfektné zvukovo-izolačné vlastnosti
 • Odolnosť proti vode
 • Siopor je bez akýchkoľvek emisií, zdravotne nezávadný
 • Biologicky odolný proti plesniam, hmyzu a hlodavcom
 • Je 100% recyklovateľný
 • Prírodný a ekologický materiál

Liapor je nie menej dôležitou zložkou keramického stavebného materiálu, z ktorého sa vyrábajú keramické domy. Liapor sa vyrába zo špeciálnych treťohorných ílov a v našich končinách je skôr známy pod názvom Keramzit. Liapor prírodu nielenže nezaťažuje, ale v poľnohospodárstve sa dokonca používa na zlepšovanie vlastností pôdy. Liapor je tak stabilný materiál, že sa nerozloží ani za tisíce rokov a jeho vlastnosti sú porovnateľné s pieskom. Medzi jeho vlastnosti patrí aj:

 • Má výborné termoregulačné vlastnosti
 • Má vysoké hodnoty akustického útlmu
 • Odolnosť proti poveternostným podmienkam, žiaru, mrazu a chemikáliám
 • Liapor je prakticky nehorľavý
 • Ekologický a zdravotne nezávadný
 • Je 100% recyklovateľný

Cement, používaný ako pojivo, azda netreba špeciálne predstavovať. Tvorí neoddeliteľnú súčasť našich keramických stien a používa sa naprieč celým stavebným priemyslom. Cement tvorí spojivo medzi jednotlivými komponentmi a preto používame cementy s vyššou pevnosťou, aby sme docielili dokonalé spojenie tejto čisto prírodnej kompozície.

Ako posledné sa do keramického kompozitu pridávajú prírodné komponenty pre vylepšenie tepelnoizolačných, zvukovoizolačých a statických vlastností keramických montovaných domov. Ide predovšetkým o plastifikátory, ktoré modifikujú dobu spracovateľnosti a vytvrdzovania keramického kompozitu a tiež zvyšujú jeho pevnosť. Dôležitou látkou je aj prevzdušňovacia prísada, ktorá zlepšuje izolačné parametre kompozitu a jeho špecifickú hmotnosť.

Spojením týchto štyroch zásadných komponentov vznikne unikátny stavebný materiál. Keramický kompozit, prefabrikované keramické dielce, z ktorých sa montujú keramické domy.

Ekologické a zdravé bývanie s neobmedzenou životnosťou

Vďaka výlučne prírodným surovinám, keramické montované domy chránia zdravie svojich obyvateľov. Viac o tom, ako vplýva použitý materiál na zdravie obyvateľov domu, nájdete aj v článku Montovaný keramický dom vhodný aj pre alergikov. No nielen produkt, ale aj samotná výroba je šetrná k prírode. Výroba keramických stien prebieha bez nežiadúceho vplyvu na kvalitu ovzdušia a okolité prostredie nie je zaťažované emisiou znečisťujúcich prvkov. Ľudia žijúci v blízkosti výrobného závodu, sa tak nemusia báť o dopad na svoje zdravie. Steny keramických montovaných domov vyrábame výlučne vo výrobných závodoch na Slovensku čím prispievame k podpore domáceho trhu.

Keramické montované domy, to sú ekologické domy, zložené z výlučne prírodných materiálov. S neobmedzenou životnosťou. Vynikajúcich materiálových vlastností. Neuveriteľne rýchla realizácia výstavby. Nízka obstarávacia cena.

Pre výpočet cenovej ponuky na Váš ekologický CH keramický montovaný dom, ktorým prispejete k zdravému životnému prostrediu, nás neváhajte kontaktovať.

Volajte hneď! 8:00 – 16:00

Napíšte nám teraz!