Zdravé bývanie, montovaný keramický dom vhodný aj pre alergikov

Zdravé bývanie, dom vhodný aj pre alergikov

Ktorý stavebný materiál je ten správny, ak chcete bývať ekologicky a zdravo? Je zdravé bývanie a zdravotne nezávadný dom pre alergikov luxusom?

Zdravie je na prvom mieste

Stavebný priemysel nám neustále poskytuje novinky v stavebných materiáloch aj technológiách výstavby. Montovaný dom je fenomén, ktorý netreba predstavovať. Spôsob realizácie montovaných stavieb je známy každému a pomaly tento typ výstavby predbieha klasické postupy. Výhody uvedeného systému sú nespochybniteľné. Rýchlosť výroby a výstavby holostavby, vyšší stupeň prípravy stien pre dokončovacie práce už vo výrobnom závode, prísnejšia kontrola kvality pri výrobe stien či kratší čas dokončenia. To všetko šetrí čas aj peniaze.

Okrem výhod montovaných domov, ktoré vplývajú hlavne na ekonomiku výstavby a teda celkovú cenu domu je nutné nezabudnúť na naše zdravie.

Iným, pre naše zdravie ešte dôležitejším faktorom, je ekologický charakter použitého materiálu a jeho vplyv na naše zdravie. Jednou z najhodnotnejších vlastností technológie CERAMIC HOUSES EU a to práve z pohľadu nového štýlu pre bývanie, je samotný charakter a pôvod použitých komponentov a materiálov. Keramické domy CERAMIC HOUSES EU sa vyrábajú na Slovensku a iba z materiálov na báze neškodných prírodných surovín. Takýto ekologický spôsob bývania nás vracia ku správnym tradíciám – k bližšiemu vzťahu k prírode a k ceneniu si vlastného zdravia.

Použitie výlučne prírodných materiálov nám garantuje, že priestory budú bez následných vplyvov z pôsobenia najrôznejších chemických materiálov, ktoré sa uplatňujú napríklad v niektorých tzv. drevodomoch. Štýl v bývaní, ktorý smeruje k maximálnej ekológii a k ideálnym aspektom životného prostredia nám vytvára skutočne zdravé bývanie. Bez navýšenia ceny tak získate zdravý dom bez negatívnych vplyvov na Vaše zdravie.

Ako si výberom správneho materiálu pre výrobu domu ochránite svoje zdravie, to najcennejšie čo máme? Objednajte si keramický dom!

Ktorý montovaný dom je pre zdravé bývanie ten najvhodnejší? Čo to znamená, že dom dýcha – čiže je paropriepustný alebo difúzne otvorený?

Ak berieme použitie prírodných stavebných materiálov, ktoré neohrozujú naše zdravie ako samozrejmosť, druhým dôležitým faktorom je miera paropriepustnosti stien.  Okrem hodnoty tepelného odporu a prevádzkových nákladov sa čoraz častejšie aj klienti – nealergici zaujímajú o paropriepustnosť stien v spojení s hygienou bývania.

Optimálnu hladinu relatívnej vlhkosti vzduchu v hlavnej miere ovplyvňuje skutočnosť, či je stavba difúzne otvorená alebo difúzne uzatvorená.

Difúzna uzatvorenosť stavieb prináša so sebou pri nedostatočnom vetraní výskyt plesní s ktorým sú spojené nepríjemné problémy v dome, čo následne zanechá stopy aj na zdraví ich obyvateľov. Najlepším a zároveň aj najekonomickejším riešením pre zdravé bývanie je postaviť si difúzne otvorenú stavbu na silikátovej báze. Takáto ekologická stavba si bez ďalších nákladov sama upravuje relatívnu vlhkosť v interiéroch, vrátane miestností s najvyššou vlhkosťou (kúpeľňa, kuchyňa). Keramické steny  izolované minerálnou vlnou, sú teda nielen šetrné k životnému prostrediu a Vašej peňaženke, ale chránia hlavne  Vaše zdravie a zdravie Vašej rodiny. Prečítajte si viac aj o tom, ako (ne)vplýva výroba montovaných keramických domov na životné prostredie.

Pre výpočet cenovej ponuky na Váš ekologický CH keramický montovaný dom, ktorým prispejete k zdravému životnému prostrediu, nás neváhajte kontaktovať.

Volajte hneď! 8:00 – 16:00

Napíšte nám teraz!

27. júna 2019|Kategórie: Magazín|Tags: |
Go to Top