Požiarna odolnosť montovaných keramických domov

Požiarna odolnosť a reakcia na oheň keramického montovaného domu

Plánujete výstavbu rodinného domu a zaujíma Vás, ktorý materiál dosahuje najlepšie parametre a vlastnosti? Prečo je dôležité porovnať nielen cenu investície a rýchlosť výstavby nového domu, ale aj vlastnosti materiálu ako je napríklad jeho odolnosť voči požiaru a reakcia na oheň? Ktorý materiál je odolný voči požiaru a dosahuje najvyššiu a teda najlepšiu triedu reakcie na oheň A1?

Odolnosť stavebného materiálu voči ohňu je nevyhnutnou podmienkou

Recyklovateľnosť, používanie prírodných materiálov a ekologická výroba neznečisťujúca životné prostredie je cieľom technologického vývoja vo väčšine odvetví. Stavebný priemysel nie je výnimkou. Posledné roky vidíme ako neustále narastá ponuka nových technológií výstavby a použitých materiálov. Ako ale zistíme, ktorá z nich zabezpečí nielen rýchle či cenovo výhodné, ale hlavne kvalitné a zdravé bývanie aj pre ďalšie generácie? Na jednej strane sú vlastnosti, ktoré zvýhodňujú keramické montované domy pred inými technológiami a použitými materiálmi. Sú nimi napríklad tepelno-izolačné vlastnosti, zvukovo-izolačné vlastnosti, akumulačná vlastnosť, dlhá životnosť, použitie výlučne prírodných komponentov, rýchla výroba a ešte rýchlejšia montáž, nízka cena a ďalšie. Na druhej strane sú vlastnosti domu ako je najvyššia možná požiarna odolnosť, inak klasifikovaná aj ako trieda reakcie na oheň, ktorá je jednou z nevyhnutných vlastností stavebného materiálu. 

Ktorý dom zabezpečí Vám a Vašej rodine príjemné a hlavne bezpečné bývanie bez zbytočných kompomisov? Rozhodnite sa pre keramický dom!

Ekologický materiál odolný voči požiaru

Investori, developeri, rodiny, budúci majitelia domu, Vy, my, každý kto sa chystá si zabezpečiť nové bývanie výstavbou vlastného rodinného domu, je ovplyvňovaný všadeprítomnou reklamou. Obrázok nového domu, umiestneného v peknom prostredí, urobí na nádejného zákazníka vždy dobrý dojem, ktorý môže mať pri rozhodovaní hlavnú úlohu. Je však nesmierne dôležité sa nezameriavať len na pozlátku, ale hlavne na to čo je pod ňou. Veď predsa ide o Vaše celoživotné úspory, Vaše zdravie, zdravie a život Vašich blízkych.

Z hľadiska protipožiarnej bezpečnosti a s ňou spojenej bezpečnosti bývania je možné rozdeliť stavby a stavebný materiál podľa ich odolnosti voči rozvinutému ohňu (požiana odolnosť) a podľa ich správania sa v štádiu rozvoja požiara (reakcia na oheň). Triedy Reakcie na oheň, ako základnej požiarnej charakteristiky, poznáme A1 až F, pričom A1 je najvyššou a zároveň najlepšou dosiahnutou triedou odolnosti voči požiaru. Skúšky pre zaradenie do konkrétnej triedy reakcie na oheň definuje norma STN EN ISO 1716:2019 a norma STN EN ISO 1182:2010. Klasifikácia do triedy reakcie na oheň musí byť jednoznačne potvrdená aj certifikátom od autorizovanej inštitúcie, ktorá vykonáva príslušné laboratórne testy.

Akú triedu reakcie na oheň dosiahla Vaša stavebná firma? Vie výrobca a zhotoviteľ Vášho domu dokladovať bezpečnosť stien na základe skúšok? Spoločnosť CERAMIC HOUSES EU montuje domy z keramických stien, ktoré vyrába vo vlastných výrobných závodoch na Slovensku a na základe vlastného patentu. Hlavné materiály, z ktorých sú zhotovené interiérové aj exteriérové steny spĺňajú klasifikáciu triedy reakcie na oheň A1. Vďaka triede A1 Vám keramické montované domy od spoločnosti CERAMIC HOUSES EU garantujú bezpečné a kľudné bývanie.

Keramický montovaný dom odolný voči požiaru

Zdravie a život Vašich blízkych je to najcennejšie čo máte. Ekologické keramické montované domy Vám ponúkajú moderný spôsob výstavby s použitím výlučne prírodných materiálov. Okrem základných podmienok bezpečného bývania, akou je napríklad aj garancia najlepšej dosiahnuteľnej triedy reakcie na oheň A1, Vám keramický dom ponúka ďalšie vynikajúce vlastnosti. Vybudovať montovaný dom neznamená len postaviť ho rýchlo a lacno. Keramický montovaný dom od CERAMIC HOUSES EU je zhotovený predovšetkým s ohľadom na životné prostredie a zdravie jeho obyvateľov. Vďaka maximálne flexibilite našej patentovanej technológie Vám postavíme akúkoľvek stavbu podľa Vašich predstáv. Avšak, na rozdiel od niektorých iných katalógových domov, budete mať ale aj pod pozlátkou krásneho projektu zdravé jadro, ktoré bude dlho slúžiť nielen Vám, ale aj Vašim potomkom.

Pre výpočet cenovej ponuky na Váš ekologický CERAMIC HOUSES keramický montovaný dom, ktorým prispejete k zdravému životnému prostrediu, nás neváhajte kontaktovať.

Volajte hneď! 8:00 – 16:00

Napíšte nám teraz!

10. februára 2020|Kategórie: Magazín, Pýtate sa|Tags: |
Go to Top