Keramický montovaný dom, pevnosť stien domu

Pevnosť stien

Plánujete výstavbu domu a rozhodujete sa medzi rôznymi technológiami a stavebným materiálom? Porovnávate prácnosť pri výstavbe, tepelnoizolačné vlastnosti, hrúbku a pevnosť materiálu a v neposlednom rade jeho cenu? Ktorá technológia Vám zabezpečí tie najvýhodnejšie vstupné parametre bez zbytočných kompromisov?

To najlepšie riešenie nájdete v prírode

Prírodné materiály, výroba neznečisťujúca životné prostredie, maximálna flexibilita, rýchla výstavba, zdravé bývanie. To všetko sú nielen aktuálne témy v rôznych diskusiách ale aj dôležité podmienky pri výbere domu. Spolu s tepelnoizolačnými, zvukovo izolačnými či akumulačnými vlastnosťami sú kritériom pri výbere správnej technológie výstavby. V niektorých prípadoch sa premietnu aj do vyššej ceny domu. Avšak, nie vždy to musí byť pravda. Na rozdiel od kusového staviva, kde je nutné hľadať kompromis a správny pomer medzi cenou, pevnosťou a ďalšími parametrami, pri prefabrikovaných domoch z keramického kompozitu tento rozpor neplatí. Steny takéhoto montovaného domu sú síce z materiálu ako pálená tehla, kvalitatívne parametre a výsledná pevnosť stien je však lepšia. Ako je to možné? Tak ako pri väčšine ekologických produktoch, odpoveď nájdete v prírode.

Ktorá technológia Vám zabezpečí bezpečné a zdravé bývanie v dome s tými najlepšími parametrami? Objednajte si keramický dom!

Ľahký ako pierko no predsa odolá aj tomu najsilnejšiemu vetru

Zamysleli ste sa niekedy nadtým, ako je možné, že niečo tak krehké a ľahké ako sú listy stromu odolajú aj víchriciam? Je to vďaka ich rebrovanej vnútornej štruktúre. Keramický montovaný dom je dokonalým spojením modernej, rýchlej technológie výstavby s použitím kvalitných, prírodných a pevných materiálov.

Prečo je kompaktná stena lepšia ako tehla?

Pokiaľ klasická pálená tehla má pevnosť od 10 MPa a viac, jej mladšie príbuzné – nepálené, pórovité tehly majú iba do 2 MPa. Vo väčšine prípadov, vyššia pevnosť zároveň negatívne ovplyvňuje hmotnosť alebo tepelno izolačné a iné vlastnosti materiálu. Pevnosť stenových prefabrikátov, ktoré vyrábame výlučne z prírodných surovín, je viac ako 6 MPa. Vďaka technológii výroby, takáto pevnosť platí pre celú plochu steny. V týchto stenách teda nenájdete ani miesta spojov ako medzi tehlami, kde je pevnosť takýchto spojov nižšia a okrem toho sa môže prejaviť efekt z rozdielnych dilatačných koeficientov tehly a spojiva, čo taktiež býva zdrojom vlásočnícových prasklín. Vďaka pevnosti keramického materiálu nebudete mať problém ani pri vešaní skriniek a iných predmetov. Vysoká pevnosť stien zaručí bezproblémové zariaďovanie domácnosti. Na keramické prefabrikované steny Vášho nového domu môžete bez obáv umiestniť aj ťažšie skrinky a iné predmety.

Medzi hlavné výhody keramických domov patria:

  • pevnosť steny keramického domu je minimálne 6 MPa
  • už zabudované rozvody vody a elektra, na stavbe nie je potrebné búrať ani sekať
  • obvodové steny keramického domu sú dovezené už zo závodu ako dvojzložkové
  • steny sú vyrobené výlučne z prírodných materiálov, rovnako ako aj použitá tepelná izolácia
  • keramické domy majú vďaka zloženiu vynikajúce tepelnoizolačné, zvukovoizolačné a akumulačné vlastnosti
  • menej zastavanej a viac úžitkovej plochy pri dosiahnutí rovnakých vlastností
  • životnosť keramického domu sa počíta na stovky rokov, teda prakticky neobmedzená
  • v stenách nevznikajú vlasové praskliny

Montovaný dom z tradičných a výlučne prírodných materiálov, postavený za pár hodín

Keramické montované domy  sú nielen ekologické a zdravotne nezávadné, a to iba vďaka svojej výrobe z prírodných materiálov. Vďaka predpríprave elektro a vodovodných inštalácií zaliatych v stenách domu a základnej izolácii aplikovanej už pri výrobe stien domu v závodu Vám nielen postavíme a odovzdáme holostavbu bungalovu za pár hodín, ale aj následné dokončenie domu je veľmi rýchle. Dom na kľúč je možné postaviť za pár týždňov. Domy sa vyrábajú výhradne na Slovensku a za najnižšiu cenu na trhu. Ponúkame maximálnu flexibilitu pri navrhovaní dispozície a cena projektu domu na mieru je rovnaká ako cena za dom z katalógu. Keramické montované domy predstavujú dokonalú kombináciu rokmi overeného materiálu s modernou a rýchlou technológiou výstavby.

Pre výpočet cenovej ponuky na Váš ekologický keramický montovaný dom, ktorým prispejete k zdravému životnému prostrediu, nás neváhajte kontaktovať.

Volajte hneď! 8:00 – 16:00

Napíšte nám teraz!

Go to Top