Keramický montovaný dom, zastavaná plocha, úžitková plocha a rozdiel medzi nimi

Keramický montovaný dom, zastavaná plocha, úžitková plocha a rozdiel medzi nimi

Zastavaná a úžitková plocha domu nie je to isté. Aký je rozdiel medzi nimi? Prečo sa hovorí, že montovaný dom je výhodnejší? Ako ušetriť zastavanú plochu a získať nielen viac úžitkovej plochy v dome, ale aj viac priestoru na záhrade pre našich najmilších?

S keramickým montovaným domom získate pri rovnakej zastavanej ploche viac úžitkovej plochy

Zastavaná plocha domu (v prípade bungalovu je rovnaká so zastavanou plochou pozemku) je celková zastavaná plocha, vrátane obvodových stien a priečok. Úžitková plocha domu je plocha, ktorú majitelia domu môžu reálne využiť. Úžitková plocha domu je plocha, ktorú dostaneme keď od zastavanej plochy domu odpočítame plochu na ktorej sú steny a priečky. Pre zjednodušenie porovnania, nepočítame s prestrešením vchodu, terasou alebo inými plochami, ktoré sa nepočítajú do interiéru domu.

Aký je rozdiel medzi zastavanou a úžitkovou plochou pri keramickom montovanom dome?

V porovnaní s domami postavenými z kusového staviva, ale aj niektorými typmi montovaných stavieb, je pomer medzi zastavanou a úžitkovou plochou domu značne väčší. Steny CERAMIC HOUSES EU keramického montovaného domu totiž môžu byť v niektorých prípadoch aj o polovicu užšie.

Ako výberom správnej technológie výstavby domu môžete získať viac úžitkovej plochy? Objednajte si keramický montovaný dom!

Užšie obvodové steny a väčšia úžitková plocha

Výborné tepelnoizolačné a zvukovoizolačné vlastnosti keramického kompozitu umožňujú pri dosiahnutí rovnakých parametrov stavať domy s užšími stenami a zmenšiť tak zastavanú plochu. Majitelia domu s rovnakou zastavanou plochou získajú väčšiu úžitkovú plochu, alebo pri ponechaní rovnakej úžitkovej plochy zmenšia zastavanú. Získajú viac priestoru na život a svoje aktivity. Oproti tradičným spôsobom výstavby z kusového staviva môžete získať aj viac ako 8 až 10 m² úžitkovej plochy (pre bungalov so zastavanou plochou 100 až 150 m²), čo je taktiež dôležité počítať do ekonomiky projektu. Viac o tom, že keramický montovaný dom je ideálny pre Vaše zdravie a jeho cena je najlepšia na trhu, nájdete v článku Nízkoenergetický montovaný keramický dom – Montovaný dom za najlepšiu cenu na trhu.

Vypracovanie (projektu) domu na mieru, no stále s dôrazom na ekonomickosť projektu

Každý Váš projekt prehodnotíme a navrhneme úpravy, ktoré by mohli mať pozitívny vplyv či už na nižšie vstupné alebo prevádzkové náklady. Dispozícia ideálneho domu musí kopírovať predstavy svojich budúcich majiteľov. Každému, aj tomu najnáročnejšiemu klientovi je však možné ponúknuť alternatívne riešenie, ktoré by pre neho znamenalo zníženie ceny výstavby domu a taktiež energetickejšie bývanie. Dom, za ktorý musíte každý mesiac platiť stovky Euro už dávno nie je v móde. CH keramické montované domy majú vďaka použitému materiálu vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti a svojou akumulačnou schopnosťou Vám šetria prevádzkové náklady. Ak je dom postavený tak, aby spĺňal aj všeobecné predpoklady nízkoenergetickej stavby, Vaše nízke mesačné náklady za médiá budete platiť s radosťou.

Zastavaná a úžitková plocha už nemusia byť také rozdielne! Úprava projektu domu vypracovaného na inú technológiu výstavby s menej výhodným pomerom zastavanej a úžitkovej plochy

Ak už máte vydané stavebné povolenie, alebo máte vypracovaný projekt domu na inú technológiu výstavby, radi Vám prepočítame pomer zastavanej a úžitkovej plochy s technológiou výstavby nášho keramického montovaného domu. Dom Vám vyrobíme a postavíme podľa Vášho existujúceho projektu s prihliadnutím na rovnakú zastavanú alebo úžitkovú plochu.

Keramický montovaný dom Vám ponúka najväčšiu zastavanú plochu s najmenšími nákladmi na výstavbu a prevádzku. Kontaktujte nás pre výpočet cenovej ponuky!

Pre výpočet cenovej ponuky na Váš ekologický CH keramický montovaný dom, ktorým prispejete k zdravému životnému prostrediu, nás neváhajte kontaktovať.

Volajte hneď! 8:00 – 16:00

Napíšte nám teraz!

5. septembra 2019|Kategórie: Magazín|Tags: |
Go to Top