Akumulačná schopnosť domu alebo dom teplý ako jesenné farby

domy teplé ako jesenné farby

Čo vás napadne pod pojmom teplo domova? Sú to príjemné večerné chvíle pod dekou, kedy zabudnete na sychravé jesenné počasie, alebo rodinná pohoda v teplom dome, ktorého prevádzka Vás stojí iba veľmi málo? S CERAMIC HOUSES keramickým domom získate oboje za najlepšiu cenu na trhu a za pár hodín! 

Keramický montovaný dom, dom teplý ako jesenné farby, a jeho akumulačná vlastnosť

Čo si máte predstaviť pod pojmom dom teplý ako jesenné farby? Čo je to akumulačná schopnosť domu? Prečo sú steny keramického montovaného domu príjemne teplé aj keď sa Vám už nekúri?

Jeseň nemusí byť iba o chladných upršaných dňoch, kedy nám na dobrej nálade nepridá ani začínajúce sa obdobie vykurovania. Veď koho by to potešilo, keď vieme, že skôr či neskôr nám to teplo jeho dodávatelia  vo vyúčtovaní všetko pekne zrátajú. Ak však už pri výstavbe domu myslíme okrem investičných nákladov aj na tie prevádzkové, ušetríme si nielen vrásky na čele, ale mesačne aj niekoľko desiatok Eur.

Ako si výberom správnej technológie výstavby domu zaistíte nízke prevádzkové náklady a príjemné chladné večere v dome s vynikajúcou akumulačnou schopnosťou? Objednajte si keramický dom!

Aj vďaka výbornej akumulačnej schopnosti sme dosiahli výraznú úsporu energií

Steny montovaného keramického domu CERAMIC HOUSES sa skladajú z nosnej keramickej časti a z časti izolačnej. Keramický kompozit, ktorý tvorí hlavnú a nosnú časť našich stien je nielen paropriepustný, ale je aj výborný tepelný izolant a súčasne má vynikajúcu akumulačnú schopnosť.  Takéto výnimočné spojenie všetkých spomenutých pozitívnych vlastností nie je bežné a v stavebníctve ho majú len niektoré, obvykle drahšie materiály. Naše keramické steny si zachovajú paropriepustnosť a súčasne, bez tepelných strát dosiahneme výborné tepelnoizolačné parametre. Tepelné straty domu a teda vyššie náklady na kúrenie alebo chladenie sú v priamom súvise s tepelnou izoláciou. Paropriepustnosť je vlastnosť domu, ktorá pôsobí hlavne na hygienu bývania. Neparopriepustný dom, ktorý nedýcha, je maximálne nevyhovujúci pre zdravé bývanie, tak ako sú tepelné straty a vysoké účty za klimatizáciu a kúrenie nevyhovujúce pre Váš finančný rozpočet.

Akumulačná schopnosť domu je schopnosť, kedy si materiál, z ktorého sú steny vyrobené akumulujú teplo do seba a následne toto teplo vydávajú späť do priestoru. Táto vlastnosť prispieva k nižším nákladom na kúrenie a úspore Vašich financií. Okrem nižších prevádzkových nákladov Vám akumulačná schopnosť keramických stien zabezpečí aj väčšie pohodlie a príjemné bývanie. Steny sú na dotyk príjemne teplé a určitý čas vydávajú teplo aj keď sa v dome už nekúri. 

Nosná časť CERAMIC HOUSES keramických domov je vyrobená z materiálu podobného klasickej tehle. Takýto materiál na rozdiel od iných typov montovaných domov, kde napríklad hlavný materiál z ktorého sú steny vyrobené je drevotrieska, má schopnosť udržať teplo v interiéri aj niekoľko hodín po vypnutí kúrenia. Kolísanie teploty v domoch s nízkou akumulačnou schopnosťou je nutné eliminovať drahými regulačnými zariadeniami. V opačnom prípade, ak sa kolísanie teplôt nerieši, dochádza k nevyhnutnej kondenzácii vodných pár a následne aj podmienok pre vytváranie nežiadúcich plesní. Prečítajte si viac o zdravom bývaní a dome vhodnom aj pre alergikov v našom článku.

Tak ako v lete Vás CERAMIC HOUSES keramický montovaný dom ochráni pred horúčavami a prehriatím domu (Viac v článku Dom, ktorý sa Vám neprehreje), tak na jeseň a v zime Vás ochráni pred chladom a vlhkosťou. Vy si tak môžete v pokoji užívať prekrásne sfarbenú jesennú prírodu a posledné teplé slnečné lúče. Veď večer si už budete vychutnávať teplo domova a rodinnú pohodu v dome teplom ako sú jesenné farby.

Akumulačná vlastnosť keramických stien Vám nielen spríjemní chladné jesenné večere, ale aj ušetrí na mesačných prevádzkových nákladoch

To, že keramické domy sú ekologické a chránia zdravie svojich obyvateľov už vieme. Vedeli ste však, že keramické domy taktiež majú pozitívny vplyv na Vašu pohodu a znižujú stres z mesačných prevádzkových nákladov?

Technológia výstavby a použitý keramický materiál pri výrobe nosnej a izolačnej časti stien CERAMIC HOUSES domov, má popri iných faktoroch ako sú okná alebo strecha, výrazný vplyv na tepelnoizolačné vlastnosti domu. Kým  nás v lete trápili vysoké horúčavy a s tým spojené prehrievanie sa domov postavených z nevhodného materiálu, v zimnom období nás trápia chladné izby a vlhké kúty v dome. Pri použití vhodného paropriepustného a tepelne izolačného materiálu zloženého z výlučne prírodných surovín, nás nemusí trápiť ani jedno z vyššie uvedených. Keramické domy CERAMIC HOUSES sú vyrobené z materiálu, ktorý spĺňa tieto rozhodujúce podmienky.

Pre výpočet cenovej ponuky na Váš ekologický CH keramický montovaný dom, ktorým prispejete k zdravému životnému prostrediu, nás neváhajte kontaktovať.

Volajte hneď! 8:00 – 16:00

Napíšte nám teraz!