Akumulačná schopnosť domu alebo dom teplý ako jesenné farby

domy teplé ako jesenné farby

Čo vás napadne pod pojmom teplo domova? Sú to príjemné večerné chvíle pod dekou, kedy zabudnete na sychravé jesenné počasie, alebo rodinná pohoda v teplom dome, ktorého prevádzka Vás stojí iba veľmi málo? S CERAMIC HOUSES keramickým montovaným domom získate oboje. Postavíme Vám ho za pár hodín a za najlepšiu cenu na trhu.

Keramický montovaný dom a jeho akumulačná vlastnosť

Čo si máte predstaviť pod pojmom dom teplý ako jesenné farby? Čo je to akumulačná schopnosť domu? Prečo sú steny keramického montovaného domu príjemne teplé aj keď sa Vám už v dome nekúri?

Jeseň nemusí byť iba o chladných upršaných dňoch, kedy nám na dobrej nálade nepridá ani začínajúce sa obdobie vykurovania. Veď koho by to tešilo, keď vieme, že skôr či neskôr nám to teplo jeho dodávatelia vo vyúčtovaní pekne zrátajú. Ak však už pri výstavbe domu myslíte okrem investičných nákladov aj na tie prevádzkové, ušetríte si nielen vrásky na čele, ale aj mesačne niekoľko desiatok Eur.

Ako si zaistíte nízke prevádzkové náklady a príjemné bývanie v dome s vynikajúcou akumulačnou schopnosťou? Objednajte si keramický montovaný dom!

Aj vďaka výbornej akumulačnej schopnosti sme dosiahli výraznú úsporu energií

Steny keramického montovaného domu od CERAMIC HOUSES sa skladajú z nosnej keramickej časti a z časti izolačnej. Keramický kompozit, ktorý tvorí hlavnú a nosnú časť stien, je výborný tepelný izolant, má vynikajúcu akumulačnú schopnosť a taktiež je aj paropriepustný. Takéto výnimočné spojenie všetkých spomenutých pozitívnych vlastností nie je bežné a v stavebníctve ho majú len niektoré, obvykle drahšie materiály. Tepelné straty domu a teda vyššie náklady na kúrenie alebo chladenie sú v priamom súvise s tepelnou izoláciou. Paropriepustnosť je vlastnosť domu, ktorá pôsobí hlavne na hygienu bývania. Neparopriepustný dom, ktorý nedýcha, je maximálne nevyhovujúci pre zdravé bývanie, tak ako sú tepelné straty a vysoké účty za kúrenie nevyhovujúce pre Váš finančný rozpočet.

Akumulačná schopnosť domu je schopnosť, kedy si materiál, z ktorého sú steny vyrobené, akumulujú teplo do seba a následne toto teplo vydávajú späť do priestoru. Táto vlastnosť prispieva k nižším nákladom na kúrenie a úspore Vašich financií. Okrem nižších prevádzkových nákladov Vám akumulačná schopnosť keramických stien zabezpečí aj väčšie pohodlie a spokojné bývanie. Steny sú na dotyk príjemne teplé a určitý čas vydávajú teplo, aj keď sa Vám už v dome nekúri. 

Nosná časť CERAMIC HOUSES keramických montovaných domov je vyrobená z materiálu podobného klasickej tehle. Takýto materiál na rozdiel od iných typov montovaných domov, kde napríklad hlavný materiál z ktorého sú steny vyrobené je drevotrieska, má schopnosť udržať teplo v interiéri aj niekoľko hodín po vypnutí kúrenia. Kolísanie teploty v domoch s nízkou akumulačnou schopnosťou je nutné eliminovať drahými regulačnými zariadeniami. V opačnom prípade, ak sa kolísanie teplôt nerieši, dochádza k nevyhnutnej kondenzácii vodných pár a následne aj podmienok pre vytváranie nežiadúcich plesní. Prečítajte si viac o zdravom bývaní a dome vhodnom aj pre alergikov v našom článku.

Tak ako v lete Vás CERAMIC HOUSES keramický montovaný dom ochráni pred horúčavami a prehriatím domu (Viac v článku Dom, ktorý sa Vám neprehreje), tak na jeseň a v zime Vás ochráni pred chladom a vlhkosťou. Vy si v pokoji môžete užívať prekrásne sfarbenú jesennú prírodu a posledné teplé slnečné lúče. Veď večer si už budete vychutnávať teplo domova a rodinnú pohodu v dome teplom ako sú jesenné farby.

Akumulačná vlastnosť keramických stien Vám nielen spríjemní chladné jesenné večere, ale aj ušetrí na mesačných prevádzkových nákladoch

To, že keramické domy sú ekologické a chránia zdravie nielen svojich obyvateľov už vieme. Vedeli ste však, že keramické montované domy majú taktiež pozitívny vplyv na Vašu pohodu a znižujú stres z prevádzkových nákladov?

Patentovaná technológia a keramický kompozit, použitý pri výrobe stien keramického montovaného domu od CERAMIC HOUSES, má spolu s ostatnými časťami domu (okná, strecha, ..), výrazný vplyv na tepelnoizolačné vlastnosti domu. Kým v lete nás trápili vysoké horúčavy a s tým spojené prehrievanie domu (postaveného z nevhodného materiálu), v zimnom období nás trápia chladné izby a vlhké kúty. Pri použití vhodného paropriepustného a tepelne izolačného materiálu zloženého z výlučne prírodných surovín, nás nemusí trápiť ani jedno z vyššie uvedených. Keramické montované domy od CERAMIC HOUSES spĺňajú všetky tieto rozhodujúce podmienky.

Pre výpočet cenovej ponuky na Váš ekologický CH keramický montovaný dom, ktorým prispejete k zdravému životnému prostrediu, nás neváhajte kontaktovať.

Volajte hneď! 8:00 – 16:00

Napíšte nám teraz!