Stavba nízkoenergetického keramického domu a jeho vykurovanie, alebo ako ušetriť v zime na kúrení?

Stavba domu a vykurovanie

Zaujíma Vás stavba nízkoenergetického domu s nízkymi prevádzkovými nákladmi? Chcete ušetriť nielen pri výstavbe domu ale aj na mesačných účtoch za kúrenie? Rozmýšľate, aký typ kúrenia bude ten najlepší? Ceramic Houses, ako jediný výrobca keramických montovaných domov na Slovensku, Vám ponúka riešenie, ktoré Váš výber zdroja a spôsobu vykurovania neobmedzí.

Ekológia je na prvom mieste

Domy šetrné k prírode a nášmu zdraviu, nezaťažujúce životné prostredie počas výroby a s nízkymi prevádzkovými nákladmi, sú nielen moderné, ale v dnešnej dobe aj nevyhnutné. Jednou z hlavných položiek mesačných prevádzkových nákladov je práve vykurovanie. Výšku poplatkov za vykurovanie však neovplyvňuje len samotný zdroj tepla, ale aj konštrukcia a použitý materiál pri výstavbe domu. Keramické steny našich domov sú vyrobené z kvalitného, výlučne prírodného materiálu, s neobmedzenou životnosťou a vynikajúcimi tepelnoizolačnými vlastnosťami. Vďaka ďalším pozitívnym vlastnostiam, akou je napríklad aj akumulačná schopnosť, je keramický dom tou najlepšou voľbou pri výbere materiálu a technológie výstavby domu.

Ešte ste si nevybrali projekt domu? Inšpirujte sa v našom online katalógu ekologických keramických montovaných domov!

Dosiahli sme výraznú úsporu energií

Stenové dielce keramických domov pozostávajú z nosnej časti, ktorou je keramický kompozit a z izolačnej časti , ktorou je podľa aktuálne ponúkaného štandardu doska z minerálnej vlny. Primárnou funkciou keramickej časti je nosná funkcia, výrazne však prispieva aj k lepším tepelnoizolačným parametromparopriepustnosti a nízkym prevádzkovým nákladom celej steny. Receptúra keramického kompozitu a tým aj výsledné hodnoty a hrúbka nosnej časti steny sa menia podľa výšky a charakteru stavby. Najoptimálnejší pomer uvedených vlastností je pri stavbách do výšky dvoch podlaží, čo zahrňuje drvivú väčšinu stavieb rodinných domov.  Vďaka tomuto faktu, môžeme povedať, že náš systém výstavby a použitý materiál je ideálnou voľbou pre výrobu a výstavbu rodinných domov.

Okrem vynikajúcich tepelnoizolačných vlastností má keramických montovaný dom aj akumulačnú schopnosť. Je to schopnosť keramického kompozitu prijať teplo, udržať ho a následne postupne vrátiť späť do interiéru domu. Je to veľmi príjemná vlastnosť, ktorú ocení každý majiteľ keramického montovaného domu. Táto schopnosť zaručuje domácu pohodu pri akejkoľvek forme vykurovania. Či už máte doma radšej teplo alebo chladnejšie, schopnosť keramického materiálu udržať teplo sa určite odrazí aj na mesačných nákladoch.

Nižšia spotreba energií vďaka tepelnoizolačným a akumulačným vlastnostiam keramických domov pritom poteší nielen Vašu peňaženku, ale aj prírodu. V podobe zdravého a čistého vzduchu sa Vám poďakuje, že ju nezaťažujete nadmerným vykurovaním. Viac o tom, ako vynikajúci tepelnoizolačný SW keramický materiál vplýva na nižšiu spotrebu energií, ako chráni Vaše zdravie a je aj stále šetrný k prírode si prečítate v článku Nízkoenergetický montovaný keramický dom – Šetrite energiami, šetrite životné prostredie.

Podporujeme domáci trh, ponúkame slovenský produkt

Slovensko je bohatá krajina na nerudné suroviny a aj preto sa na výrobu Ceramic Houses keramických montovaných domov snažíme v čo najväčšej miere využívať suroviny z nášho regiónu. Využívaním domácich surovín sa taktiež zaraďujeme do systému podporujúceho domáci trh. Podporujeme a ponúkame prácu lokálnym spoločnostiam a domácim pracovným silám. Prispievame tak aj k menšiemu odlivu šikovných ľudí z menej rozvinutých regiónov Slovenska.

Objednaním Ceramic Houses keramického domu podporíte domáci trh. Naše investície ostávajú na Slovensku a pomáhajú našej krajine rásť.

Aké kúrenie teda zvoliť pre stavbu Vášho keramického montovaného domu?

Výber zdroju tepla necháme na Vás. Technológia keramických montovaných domov ponúka maximálnu flexibilitu v rozsahu dodania a svojich majiteľom neobmedzuje vo výbere zariadenia ani technológií. Výborné tepelnoizolačné a akumulačné vlastnosti keramického kompozitu Vám zabezpečia nízke náklady na kúrenie a zimné obdobie už nebude postrachom pre Vašu peňaženku. Keramický kompozit udržuje príjemnú vnútornú klímu počas celého roka. Pokiaľ v zime do priestoru vracia teplo, v lete Vás zase ochráni pred prehriatím domu. Predprípravu pre rozvody kúrenia, či už elektrického, teplovodného alebo iného, máte v cene domu.

Pre výpočet cenovej ponuky na Váš ekologický CH keramický montovaný dom, ktorým prispejete k zdravému životnému prostrediu, nás neváhajte kontaktovať.

Volajte hneď! 8:00 – 16:00

Napíšte nám teraz!