dôvod č.2

dôvod č.4 už čoskoro

12 dôvodov – dôvod č.3

Prečo si vybrať keramický montovaný dom – príjemné bývanie

Príjemné bývanie

Je ticho pre Vás rovnako dôležité, ako teplo domova? Viete, ktorý dom ochráni Vaše zdravie a vytvorí tú pravú domácu pohodu pri nízkych obstarávacích a prevádzkových nákladoch? Príjemné, ničím nerušené bývanie je tretí dôvod, prečo je keramický montovaný dom tou najlepšou voľbou.

Marec mesiac kníh, chladné večere a skoré stmievanie sa. Ideálny čas, kedy si uvedomíte, že pohodlie domova by ste nevymenili za nič na svete. Čo ale zabezpečí tú pravú atmosféru? Okrem obľúbenej deky a obľúbeného koláča od svojej polovičky, sa o domácu pohodu z veľkej časti stará Váš dom. Správne rozhodnutie pri výstavbe, či už pri voľbe stavebného materiálu, technológie, spôsobu vykurovania, okien alebo samotného projektu, Vám zabezpečí príjemné a ničím nerušené bývanie po celé roky užívania Vášho nového domu.

Ktorý dom splní Vaše predstavy o príjemnom bývaní bez akéhokoľvek obmedzovania sa?  Keramický montovaný dom vyrobený a postavený na mieru!

Kým v Januári sme si napísali viac o tom Ako keramický montovaný dom chráni naše zdravie a vo Februári o tom, že Keramický montovaný dom je finančne dostupný pre každého z nás, dnes si zhrnieme, vďaka čomu je bývanie v keramickom dome príjemne útulné a neporovnateľné s bývaním v iných typoch montovaných domov. Nielen marec, mesiac kníh, budete chcieť stráviť už len doma, vo Vašom novom ekologickom dome.

  • Keramický dom je TICHÝ

Stena keramického montovaného domu je zložená z nosnej, keramickej časti a izolačnej zložky, ktorá je v nami ponúkanom štandardnom vyhotovení z minerálnej vlny. Pri výrobe keramických stien používame výlučne prírodne materiály, ktorých členitosť, rôznorodosť a tvar zaručuje okrem výnikajúcich tepelno-izolačných vlastností aj výborné zvukovoizlolačné vlastnosti. Hotová stena tak už pri hrúbke 28 cm dosahuje vzduchovú stavebnú nepriezvučnosť minimálne 45dB. Len pre porovnanie, štandarne používaná porobetónová tehla dosahuje takéto parametre až od hrúbky 50 cm. Pre spoločné keramické steny v radovej zástavbe je nameraná hodnota zvukovej nepriezvučnosti minimálne 62dB. Nadštandardné zvukovoizloačné vlastnosti keramického kompozitu Vám už pri minimálnej hrúbke obvodových stien a bez dodatočných investícií zaručia ticho, kľud a pokojný spánok.

  • Keramický dom je TEPLÝ

Síce keramický kompozit spĺňa v prvom rade funciu nosnosti, nemalým podielom prispieva aj k tepelnej pohode. Je výborným tepelným izolantom a súčasne má vynikajúcu akumulačnú schopnosť.  Akumulačná schopnosť domu je schopnosť, kedy si materiál, z ktorého sú steny vyrobené akumulujú teplo do seba a následne toto teplo vydávajú späť do priestoru. Táto vlastnosť prispieva k nižším nákladom na kúrenie a úspore Vašich financií. Okrem nižších prevádzkových nákladov Vám akumulačná schopnosť keramických stien zabezpečí aj príjemne bývanie a väčšie pohodlie. Steny sú na dotyk hrejivé a určitý čas vydávajú teplo aj keď sa v dome už nekúri.

  • Keramický dom je CHLADNÝ

Steny vyrobené z keramického kompozitu bezkonkurenčne izolujú nielen proti chladu ale aj proti teplu. Túto vlastnosť oceníte v letnej páľave príjemným ochladením svojho tela pri pobyte v dome a potešia Vás aj nízke alebo žiadne nákladmi na klimatizáciu. Bzučivú a drahú aktívnu klimatizáciu nahradiť lacnejšou a nehlučnou pasívnou. Keramický montovaný dom Vám zabezpečí zaslúžený oddych a domácu pohodu príjemnou vnútornou klímou počas celého roka.

  • Keramický dom je ZDRAVÝ

Jednou z najhodnotnejších vlastností našej patentovanej technológie keramických domov je samotný charakter a pôvod použitých materiálov. Keramické steny sa vyrábajú výlučne z materiálov na báze neškodných prírodných surovín a ani po rokoch používania sa Vám zo stien nebudú vylučovať škodlivé látky. Takýto ekologický spôsob bývania nás vracia ku správnym tradíciám, ceneniu si vlastného zdravia, k bližšiemu vzťahu k prírode a k udržateľnému spôsobu života.

  • Keramický dom je NENÁROČNÝ na údržbu

Životnosť keramického domu je tak ako u tehly, prakticky neobmedzená. Použitie prírodných a stálych materiálov zabezpečí, že Vaša nehnuteľnosť časom nielen nestratí na hodnote, ale Vy sa budete môcť venovať príjemnejším povinnostiam, ako je údržba a opravy domu.

Bývanie v keramickom montovanom dome je radosť

Tiché, ničím nerušené pokojné bývanie. Dom, ktorého steny sú na prvý dotyk príjemne teplé a hrejivé. Taký pocit je bývať v zdravom a ekologickom dome,  ktorého údržba je časovo nenáročná. Toto všetko a za najlepšiu cenu na trhu Vám prinášajú keramické montované domy.

Oproti iným technológiám, v porovnaní cena a kvalita, je keramický prefabrikovaný dom jednoznačne tou najlepšou voľbou na trhu. Máte svoj projekt? Pošlite nám ho na nezáväzné nacenenie. Ak projekt ešte nemáte, nechajte sa inšpirovať v našom online katalógu projektov rodinných domov.

Pre výpočet cenovej ponuky na Váš ekologický CH keramický montovaný dom, ktorým prispejete k zdravému životnému prostrediu, nás neváhajte kontaktovať.

Volajte hneď! 8:00 – 16:00

Napíšte nám teraz!

30. marca 2021|Kategórie: Magazín, Pikošky a novinky, Pýtate sa|Tags: |
Go to Top