dôvod č.8

dôvod č.10

12 dôvodov – dôvod č.9

Prečo si vybrať keramický montovaný dom – prírodný stavebný materiál

Prirodny stavebny material

Keramický montovaný dom je vyrobený patentovanou technológiou z výlučne prírodných materiálov. Vďaka tomu je šetrný k životnému prostrediu a poskytuje zdravé bývanie s neobmedzenou životnosťou.

Výber a kombinácia stavebného materiálu záleží od požiadaviek investora, lokality výstavby a poveternostných podmienok. Správny stavebný materiál je podmienkou pre kvalitné a zdravé bývanie. Bohužiaľ, mnoho investorov, ale aj samotných projektantov či architektov, nekladie dôraz na použitý materiál. Pri príprave projektu zohľadňujú len cenu a dispozíciu domu.

Dnes nám stavebný trh ponúka na výber z rôznych typov a prevedení stavebných materiálov. Nanešťastie, nájdeme medzi nimi aj umelé stavebné materiály s vysokým obsahom lepidiel a plastov,  ktoré skôr či neskôr začnú do prostredia vylučovať škodlivé látky. Syntetickým stavebným materiálom na báze organickej chémie, nebudeme venovať pozornosť. Takýto materiál v žiadnom prípade nemá miesto v zdravom interiéri domu. Prírodné stavebné materiály sa používajú už celé tisícročia a prešli väčšími či menšími zmenami. Znečistené životné prostredie, choroby, či alergie nám čoraz dôraznejšie pripomínajú, že osvedčené prírodné materiály sú tou správnou cestou. Rokmi overený, tradičný stavebný materiál je aj dnes vnímaný ako základ kvalitného a komfortného bývania.

Pre výpočet cenovej ponuky na dom z prírodných stavebných materiálov nám pošlite Váš projekt alebo sa inšpirujte v našom online katalógu.

Prečo prírodný stavebný materiál

Ak sa rozprávame o prírodnom stavebnom materiály, vývoj v stavebníctve nepriniesol revolúciu. Stále používame tie isté tradičné, rokmi overené stavebné materiály, ako je hlina, drevo, vlna, piesok či slama. Po okúzlení „modernými“ hmotami minulého storočia akým boli plasty, lepidlá a rôzne chemikálie, prišlo vytriezvenie. Ľudia opäť vyhľadávajú osvedčené prírodné materiály, ktoré nielen že zabezpečia zdravé bývanie s neobmedzenou životnosťou, pomáhajú predchádzať alergiám a astmatickým ochoreniam, ale súčasne aj zhotovenie a prevádzka domu nemá negatívny vplyv na životné prostredie.

Stavebníctvo je jedným z najväčších znečisťovateľov životného prostredia. Najprv sú to následky stavebnej činnosti ako je znečistenie vody a vzduchu. Následne znečistenie ovzdušia ako následok výroby energií potrebných k prevádzke budov.

So zvyšujúcim sa povedomím verejnosti o nutnosti trvalo udržateľného rozvoja a ochrany životného prostredia, rastie aj dopyt po prírodných stavebných materiálov. Ekologický dom šetrný k zdraviu svojich majiteľov a životnému prostrediu, od jeho výroby až po prevádzku, je tou najlepšou investíciou.

Výhody použitia prírodného stavebného materiálu

Použitie výlučne prírodných materiálov zabezpečuje domu výborné tepelnoizolačné a zvukovoizolačné vlastnosti, paropriepustnosť aj tepelnú akumuláciu. Domy z prírodných materiálov sú zdravšie, sú ekologické a energeticky efektívne tak v lete ako aj v zime. Kúpou domu z prírodných materiálov chránite svoje zdravie a zároveň šetríte rodinný rozpočet.

Prečo keramický montovaný dom z prírodných stavebných materiálov

Výberom vhodného stavebného materiálu sa musíme zaoberať už pri vypracovaní projektu. Zloženie stien, technológia výroby a výstavby má rozhodujúci vplyv na kvalitu bývania. Tradičné stavebné materiály v spojení s prefabrikovanou formou výstavby ponúkajú výstavbu za bezkonkurenčne krátky čas a s ešte lepšími vlastnosťami. Medzi hlavné výhody prírodného stavebného materiálu použitého na výrobu keramických stien CERAMIC HOUSES EU patria:

Siopor je…

 • prírodný a ekologický materiál

 • výborné tepelno-izolačné vlastnosti
 • perfektné zvukovo-izolačné vlastnosti
 • odolnosť proti vode
 • zdravotne nezávadný, bez akýchkoľvek emisií
 • biologicky odolný proti plesniam, hmyzu a hlodavcom
 • 100% recyklovateľný

Liapor je…

 • má výborné termoregulačné vlastnosti
 • má vysoké hodnoty akustického útlmu
 • odolnosť proti poveternostným podmienkam, žiaru, mrazu a chemikáliám
 • liapor je prakticky nehorľavý
 • ekologický a zdravotne nezávadný
 • je 100% recyklovateľný

Moderná technológia výstavby s ohľadom na životné prostredie

Vylepšené zloženie stavebných materiálov a inovatívne stavebné technológie pomáhajú k úspore energií, času a nákladov počas celého životného cyklu domu. Od výroby, logistiky, výstavby až po následnú prevádzku domu, dopad na životné prostredie musí byť čo najmenší. Patentovaná technológia keramických montovaných domov CERAMIC HOUSES EU vyrobených na Slovensku a z výlučne prírodných materiálov je premyslený stavebný systém, ktoré zaručuje trvalo udržateľnú a cenovo dostupnú výstavbu. Samotná výroba stien prebieha bez nežiadúceho vplyvu na kvalitu ovzdušia a okolité prostredie nie je zaťažované emisiou znečisťujúcich prvkov. Steny sa v závode vyrábajú na formovacích podložkách podľa projektu schváleného investorom. Takto sa zabezpečí maximálna flexibilita klientov pri plánovaní dispozície domu, pričom vzniká len minimálny alebo žiadny odpad pri výrobe stien. Vďaka výrobe na Slovensku nielen podporujeme domáci trh, ale aj minimalizujeme znečistenie ovzdušia pri preprave stien. Vhodne nastavené zloženie keramických stien zabezpečí energetickú efektívnosť s nízkymi prevádzkovými nákladmi.

Steny keramického montovaného domu, vyrobené z výlučne prírodných materiálov, sú základom zdravého a kvalitného bývania

V dnešnej dobe máme na výber. Môžeme si vybrať z mnohých stavebných materiálov, produktov a technológií výstavby. Záleží len na nás, ako sa rozhodneme. Či uprednostníme zdravý, prírodný stavebný materiál, ktorý zvýši kvalitu nášho bývania, bez negatívneho vplyvu na životné prostredie. Naviac, naše rozhodnutie nemusí byť ovplyvnené obstarávacou cenou ani prevádzkovými nákladmi. Cena za keramický montovaný dom je vo väčšine prípadov dokonca výhodnejšia ako cena za iný typ montovanej stavby, alebo za stavbu z kusového staviva.

Použitie výlučne prírodných materiálov pri výrobe a moderná flexibilná technológia výstavby šetrí Vaše investície a hlavne to najdôležitejšie čo máme, naše zdravie. Ani po rokoch používania sa Vám zo stien nebudú vylučovať škodlivé látky a váš dom tak vďaka neobmedzenej životnosti nestratí svoju hodnotu.

Oproti iným technológiám, v porovnaní cena a kvalita, je keramický prefabrikovaný dom jednoznačne tou najlepšou voľbou na trhu. Máte svoj projekt? Pošlite nám ho na nezáväzné nacenenie. Ak projekt ešte nemáte, nechajte sa inšpirovať v našom online katalógu projektov rodinných domov.

Volajte hneď! 8:00 – 16:00

Napíšte nám teraz!