Zvýšenie cien stavebných materiálov

Zvýšenie cien stavebných materiálov

Je lepšie počkať s výstavbou nového domu, alebo naopak, čo najskôr postaviť, kým sa ceny opäť nezvýšia? Ovplyvnilo zvýšenie cien stavebných materiálov aj cenu za keramický montovaný dom?

Nárast cien základných stavebných materiálov, zdraženie energií, pohonných hmôt a iných dôležitých vstupov pri výstavbe stále komplikuje život dodávateľom aj investorom. Celý rok znepokojene sledujeme vývoj cien v stavebníctve. Je lepšie počkať  s výstavbou? Alebo naopak, čo najskôr postaviť, kým sa ceny opäť nezvýšia? Nech sa rozhodnete akokoľvek, investujte správne. Investujte do zdravého bývania. Investujte do domu, ktorý nestratí svoju hodnotu po pár rokoch užívania.

Zvýšenie cien vstupných materiálov (cement, kusové stavivo, oceľ, plast, drevo, ..) sa odzrkadlilo hlavne na cene finálnych produktov ako sú strechy, okná ale aj zariaďovacie prvky. Nárast cien energií a pohonných hmôt sa odzrkadlí možno v menšej miere, ale zato na všetkých službách a produktoch. Aj z tohto dôvodu je málo pravdepodobné, že ceny stavebných materiálov by mali v roku 2022 klesať. Nepredpokladajú to ani odborníci, naopak, ceny stavebného materiálu by podľa nich mali opäť medziročné rásť (www.forbes.sk). Presné čísla a odhady vývoja cien necháme na analytikov. S istotou však vieme povedať, že ak v niektorých prípadoch narástli ceny v stavebníctve o 150 až 300%, dopočet k cenníkovej cene keramického domu (ktorá je za holostavbu rovnaká, ako bola na začiatku roka 2021) v priemere do 5% je ojedinelé a výnimočne nízke.  Naviac, pri takmer nezvýšenej cene, získate to najlepšie čo stavebný trh ponúka.

Druhý dôležitý faktor pri rozhodovaní sa, či investovať hneď, alebo počkať na vývoj cien v stavebníctve, sú ceny nehnuteľností. Aj tu na základe vývoja na trhu s nehnuteľnosťami a predpovedí analytikov, možno s istotou predpokladať, že investícia do nehnuteľnosti je jednou z najlepších a najvýnosnejších. Nerastie len cena stavebných materiálov, ale aj cena domov  (www.forbes.sk).  Ak dnes investujete do kvalitného a zdravého domu s neobmedzenou životnosťou, určite to neoľutujete.

Jednou z hlavných výhod montovaných domov novej generácie – CERAMIC HOUSES EU keramických domov, je ich rýchla výroba a ešte rýchlejšia montáž. Medzi hlavné výhody nášho systému výstavby okrem rýchlej realizácie (bungalov holostavba už za 3 dni) patria aj výnimočné ceny a nízke prevádzkové náklady. V neposlednom rade je jednou z hlavných výhod keramických domov aj ich ekologický charakter. Konštrukcie sú vyrábané výlučne z prírodných materiálov a bývanie v keramickom montovanom dome pozitívne vplýva na zdravie celej rodiny. Ak uvažujete o vlastnom novom bývaní, keramické domy vyrobené na Slovensku, sú tou najlepšou a najprogresívnejšou voľbou na trhu!

Je možné, že napriek súčasnému nárastu cien stavebných materiálov a domov, cena za keramický dom zostala takmer nezmenená? Áno, naše štandardné cenníkové ceny za holostavbu sme tento rok ani raz nezvýšili. Skupina CERAMIC HOUSES zaznamenáva v posledných mesiacoch veľký nárast záujmu o dodávku keramických montovaných domov. Nárastom objemu produkcie tak dokážeme v záujme klienta kompenzovať väčšiu časť zvýšených cien na trhu. Vyberte si z nášho online katalógu projektov rodinných domov, alebo nám pošlite Váš vlastný návrh!

Nezanedbateľným faktorom pri rozhodovaní sa a porovnávaní cien stavebných materiálov je aj fakt, že

  • keramický montovaný dom má vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti. Pre investora to znamená, že spotrebuje menej stavebného materiálu na zateplenie.
  • keramický montovaný dom je paropriepustný. Pre investora to znamená, že môže ušetriť na zariadeniach ako je centrálna rekuperácia, nakoľko dom si sám reguluje vlhkosť (pri použití paropriepustných a prírodných materiáloch na zateplenie a finálnu úpravu stien). Viac o zdravom bývaní, paropriepustnosti a ako sa vyhnúť vlhkosti a plesniam v dome v našom článku.
  • keramický montovaný dom je energeticky úsporný. Jeho prevádzka je finančne nenáročná (vykurovanie + chladenie) a dodatočné zvýšenie cien energií sa neprejaví tak dramaticky na mesačných poplatkoch za bývanie. Viac o tom, prečo je keramický dom ekonomicky výhodný nájdete v našom článku.

    „Pri vonkajšej teplote -10 stupňov klesna teplota v našom nevykurovanom dome o 1 stupeň za 24 hodín“ (výber z referencie spokojného majiteľa keramického domu)

Uvažujete nad výstavbou domu ale zarazilo Vás zvyšovanie cien v stavebníctve? Aj napriek prudkému nárastu ceny za stavebný materiál, ceny našich keramických montovaných domov sa takmer nezvýšili. Pošlite nám Váš projekt a my Vám vypracujeme nezáväznú cenovú ponuku. Ak projekt ešte nemáte, môžete sa inšpirovať aj v našom online katalógu rodinných domov.

Zvýšenie cien stavebných materiálov
Máte už vydané stavebné povolenie a hľadáte vhodného dodávateľa hrubej stavby? Chcete postaviť rýchlo, kvalitne a za rozumnú cenu? Steny keramického domu sú vyrobené s predprípravou pre rozvody elektriny a vody a so základným zateplením. Žiadne dodatočné búranie, sekanie ani sieťky a omietky. Ekologický keramický dom vyrobený na Slovensku Vám ušetrí čas, peniaze a hlavne chráni Vaše zdravie po celý život. Pošlite nám Váš projekt pre vypracovanie nezáväznej cenovej ponuky.

Volajte hneď! 8:00 – 16:00

Napíšte nám teraz!